Kościerskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Choroby Reumatyczne i ich Przyjaciół KOLIBER przekazało darowiznę by pomóc w walce z COVID-19.

W styczniu br. Kościerskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Choroby Reumatyczne i Ich Przyjaciół „KOLIBER” przekazało na rzecz Oddziału Reumatologii Pompę objętościową stosowaną w przypadkach ciężkich, gdzie zachodzi potrzeba łatwego i precyzyjnego dawkowania leku.

Przypomnijmy, że Oddział od dnia 02 listopada 2020 decyzją Wojewody Pomorskiego pełni funkcję Oddziału Reumatologiczno-Zakaźnego poziomu II, który zapewnia opiekę pacjentom z Covid-19. Na chwilę obecną na Oddziale znajduje się 15 pacjentów z dodatnim wynikiem badania w kierunku SARS-CoV-2.

W ramach wsparcia przekazano również liczny sprzęt ochrony osobistej przeznaczony do przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-COV-2. Otrzymana pomoc jest dowodem kolejnego wsparcia stowarzyszenia w zakresie podnoszenia bezpieczeństwa pacjentów i personelu medycznego Oddziału Reumatologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Stowarzyszenie Osób Chorych na Choroby Reumatyczne i Ich Przyjaciół „KOLIBER” działa od 2012 roku i powstało dzięki współpracy pracowników oraz pierwszych pacjentów leczonych biologicznie Oddziału Reumatologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. Personel oddziału bierze czynny udział w pracach zarządu stowarzyszenia, współpracują w zakresie działania Ośrodka Wczesnej Diagnostyki RZS jak również organizują spotkania edukacyjne i rekreacyjne, wycieczki, wyjazdy do teatru, itp

Celem stowarzyszenia jest wymiana doświadczeń i wzajemna pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych chorobami reumatycznymi jak i integracja społeczna chorych na choroby reumatyczne. Stowarzyszenie aktywnie działa w celu usprawnienia działalności profilaktycznej oraz poprawy dostępu do zabiegów i specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego, a nawet turnusów rehabilitacyjnych.

reumatologia5 (002).jpg

Niezaprzeczalnie działania Stowarzyszenie bezpośrednio przekładają się w podnoszenie poziomu wiedzy o chorobach reumatycznych wśród chorych, ich rodzin oraz społeczności związanej ze Szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. Zaangażowanie wolontariuszy organizacji i wypełniana przez nich misja wpływają na atmosferę pracy i obraz tego jak wspaniały Zespół tworzy Oddział Reumatologii Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Na zdjęciu: Zespół Oddziału Reumatologii Od lewej: lekarze - A. Dobrowolska-Wąsowicz, I. Aponowicz – lekarz kierujący oddziałem, Anna Freza,

Dalej: Aleksandra Tandek – pracownik gospodarczy, Bożena Wiśniewska – pielęgniarka, J. Kozikowska – pielęgniarka Oddzialowa, Bernadeta Kulas – pracownik gospodarczy i Sławomira Piechowska - pielęgniarka