W czasie pandemii szeregi personelu szpitala zasila wciąż powiększająca się grupa żołnierzy z III Flotylii Okrętów w Gdyni.

W sobotę 09.01.2021 odbyło się kolejne szkolenie wstępne dla nowoprzybyłej grupy żołnierzy gotowych pełnić służbę odciążając personel medyczny zgodnie z bieżącymi potrzebami szpitala. Oddelegowani przez Komendanta Portu Wojennego mają za zadanie czynnie wspierać działalność administracyjną szpitala na Oddziałach oraz SOR, wykonując szereg prac pozwalając tym samym pracownikom medycznym skupić uwagę na priorytetowym zadaniu ratowania życia i zdrowia pacjentów.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. jest bezpośrednio zaangażowany w walkę z pandemią covid-19 jako szpital wielospecjalistyczny zapewniający również opiekę nad pacjentami z dodatnim wynikiem badania w kierunku zakażenia SARS-COV-2. Wszystkich nas niepokoi sytuacja epidemiczna w całym kraju, która zaburzyła nasz dotychczasowy porządek i postawiła przed nami wiele wyzwań z którymi wcześniej nie było nam dane się mierzyć. I choć sytuacja ta jest dla wielu skłaniająca do wycofania lub poddania się, to postawa żołnierzy jest godna najwyższego szacunku.

Od listopada 2020r. nieprzerwanie działania szpitala wspierają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej oraz żołnierze III Flotylli Okrętów Marynarki Wojennej z Gdyni, realizując powierzone zadania z pełnym zaangażowaniem i sumiennością.

W wojnie z Covid-19 wciąż pojawiają się nowi sojusznicy z którymi łącząc siły ufamy, że uda nam się pokonać pandemię.

Żołnierze III Flotylii Okrętów w Gdyni w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.
Autokar Marynarki Wojennej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o.