LPP S.A. przekazało darowiznę pieniężną na zakup środków ochrony osobistej dla personelu medycznego.

Firma LPP S.A. od początku pandemii koronawirusa SARS-Cov-2 jest naszym sprzymierzeńcem w walce z Covid-19. Na początku roku, kiedy Zarząd szpitala odpowiadając na dynamicznie zmieniającą się sytuację epidemiologiczną reorganizował pracę podmiotu leczniczego jako szpitala zakaźnego, jako jedna z pierwszych swoje wsparcie zaproponowała Fundacja LPP. W tamtym czasie dzięki ich inicjatywie otrzymaliśmy darowiznę w postaci maseczek dla personelu medycznego pracującego z pacjentami zakażonymi koronawirusem SARS-Co-2.

Kolejny raz Zarząd LPP S.A. udowodnił nam swoją gotowość pomocy na rzecz Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. odpowiadając na naszą prośbę. Dzięki ich zaangażowaniu otrzymaliśmy ponad 1200 szt. odzieży dla medyków z oddziałów zakaźnych. Ich pomoc była bezcenna pozwalając w znacznej części zapewnić naszym pracownikom komplet ubrań na zmianę po 12 godzinnym dyżurze.

Pomimo wciąż trwającej trudniej sytuacji epidemiologicznej, która również jest odczuwalna przez przedsiębiorców, w dalszym ciągu otrzymujemy deklaracje pomocy ze strony gdańskiego producenta odzieży. W grudniu br. szpital otrzymał kwotę 40.000zł w postaci darowizny pieniężnej, dzięki której mogliśmy sfinansować najpilniejsze potrzeby. Tym razem zakupione zostały kombinezony dla pracowników.

Niezwykle budujące jest to, że za każdym razem Fundacja LPP S.A. poświęca nam swój czas, słucha i reaguje na nasze prośby. Świadomość, że w tym niezwykle trudnym okresie możemy liczyć na wsparcie Firmy LPP S.A. stanowi dla nas nieocenione źródło nadziei, optymizmu i sił do dalszej pracy . Dziękujemy, że jesteście z nami!
Środki zakupione z tytułu darowizny
Podziękowania od medyków Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o