Zarząd Portu Gdańsk S.A. kolejny raz pomaga Zakładowi Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi.

Serdecznie dziękujemy Zarządowi Morskiego Portu Gdańsk S.A. Za przekazaną darowiznę na rzecz pracowników Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi. Nasi doświadczeni pracownicy codziennie wykonują szereg badań diagnostycznych w kontakcie z materiałem zakaźnym, dlatego kwestie przestrzegania najwyższych standardów wykonywania badań są dla nich priorytetowe. W czasie panującej epidemii SARS-COV-2 pracownicy laboratorium od wielu miesięcy niosą pomoc naszym Pacjentom i stoją na straży zdrowia, na pierwszej linii diagnostyki. Ogromnie jesteśmy wdzięczni, że ich rola jak i kwestie ich bezpieczeństwa są równie ważne dla naszych darczyńców.

W ramach kolejnej już akcji pomocy ze strony Portu Gdańsk otrzymaliśmy:

1. Odzież termiczną
  2. Przyłbice ochronne
  3. Maseczki z filtrem FFP3
  4. Kalosze ocieplane
  5. Kombinezony ochronne biologiczne
  6. Komplety operacyjne
  7. Czajnik TefalK1280D30

Port Gdańsk S.A. wspiera nasz ZDLiMzBK od początku epidemii Covid-19. Tym razem łączna wartość przekazanej darowizny wynosi 13.480,94 zł brutto.

Przypomnijmy, że Szpital otrzymał wyposażenie laboratorium diagnostycznego dzięki wspólnej inicjatywie Portu Gdańsk i Portu Gdynia. Dnia 28 kwietnia 2020 roku nasze laboratorium uzyskało wpis na listę Laboratoriów COVID-19 dla potrzeb Ministra Zdrowia w związku z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. W laboratorium powstała nowa pracownia - Pracownia Badań Molekularnych, w której wykonywane są badania w kierunku SARS-CoV-2 metodą real time PCR. Okazane wsparcie ułatwiło placówkom medycznym walkę z koronawirusem i skrócił się czas oczekiwania na wynik badania. Od momentu uruchomienia, tzn. od 5 maja, Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Kościerzynie wykonał około 8836 testów PCR w kierunku Covid-19.

Pracownicy ZDLiMzBK
Darowizna przekazana na rzecz ZDLiMzBK