Uczniowie szkoły w Dziemianach wyszli z inicjatywą zorganizowania zbiórki na rzecz pacjentów i personelu Oddziałów zakaźnych Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. Mamy tego wspaniałe efekty. W pomoc włączyli się kolejni darczyńcy.

W Zespole Kształcenia i Wychowania w Dziemianach uczy się 500 przedstawicieli młodego pokolenia, którzy mogą być dumą dla swoich rodziców i grona pedagogicznego. Z ich inicjatywy powstała  zbiórka, mająca na celu wsparcie Oddziałów zakaźnych naszego szpitala. Jesteśmy pod wrażeniem, że mimo młodego wieku uczniowie reprezentują tak godną naśladowania postawę społeczną.

Jesteśmy wzruszeni, że mimo ograniczeń wynikających z sytuacji pandemii i wielu problemów z jakimi borykają się szkoły w obecnych czasach, Uczniowie wraz z Nauczycielami oraz Dyrekcją szkoły, postanowili z takim zaangażowaniem wesprzeć Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. Do akcji włączyli się również lokalni przedsiębiorcy z Gminy Dziemiany:

Zakład Rusznikarski Obrót Bronią i Amunicją Piotr Skawiński,

Sklep Spożywczo-Przemysłowy "Helena" Helena Kloskowska,

Sklep Obuwniczy "Stolc Obuwie"Bogumił Stol,

Sklep "Lewiatan" w Dziemianach,

Sklep Spożywczo-Przemysłowy "U Ewy" Ewa Ustowska,

Kwiaciarnia "Kwiaty z Sercem"Ewelina Korejwo

oraz Sklep z Art. Motoryzacyjnymi "Krystyna" Józef Kukliński.

W dniu 11.12.2020r. przekazano na rzecz pacjentów i personelu medycznego sprawującego opiekę nad pacjentami z chorobą Covid-19 wodę, artykuły spożywcze, artykuły higieny osobistej i środki czystości. Zebranych darów było tak dużo, że możliwe było przekazanie ich na kilka najbardziej potrzebujących wsparcia oddziałów zakaźnych. Dary otrzymał:

-Szpitalny Oddział Ratunkowy

-Oddział Neurologiczno-Zakaźny

-Oddział Internistyczno-Zakaźny

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom i całej społeczności Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dziemianach za otrzymane wsparcie i słowa uznania za pracę personelu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. Napawa nas optymizmem fakt, że zwracają Państwo uwagę młodego pokolenia na potrzeby innych, ucząc w ten sposób empatii w stosunku do chorych. Głęboko wierzymy, że trud Państwa pracy w przyszłości przyniesie piękne rezultaty. Nawyki wyuczone w dzieciństwie Państwa uczniowie będą pielęgnować przez całe dorosłe życie, zgodnie z utartym przysłowiem czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci.

Działania przedsiębiorców oraz Zespołu Kształcenia i Wychowywania w Dziemianach dają podstawę by wierzyć, że również w przyszłości w Gminie Dziemiany nie zabraknie ludzi dobrej woli z sercem skierowanym na drugiego człowieka.

Personel Szpitala z otrzymani darami