Pracownicy Oddziału Ortopedycznego ze wsparciem od firmy Bagramet
Pracownicy Oddziału Ortopedii ze wsparciem od Firmy Drutex SA
1 2

Wszystkim, którzy kierują swoje dobre serce w naszą stronę serdecznie dziękujemy. W ostatnim czasie Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. spotkał się z ogromną życzliwością ze strony darczyńców. Chcielibyśmy podziękować za to z jakim zaangażowaniem osoby prywatne i przedsiębiorcy reagują na nasze prośby i nas wspierają.

Firma BAGRAMET przekazała na rzecz pacjentów oraz naszego personelu wodę mineralną, która zawsze jest dla nas cennym darem a utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia organizmu stanowi ważny element w procesie odzyskiwania sił i powrocie do zdrowia. Ponadto firma przekazała dla personelu sprawującego opiekę nad pacjentami z Covid-19 zestaw taśm izolacyjnych, które są wykorzystywane do zabezpieczenia stykających się elementów ubioru ochronnego, w celu zminimalizowania ryzyka przedostania się wirusa i zakażenia Medyka. Otrzymaliśmy również kalendarze, które wspomogą prace administracyjne na Oddziale zakaźnym.

W podobny sposób pomogła nam Firma Drutex, przekazując materiały papiernicze i kalendarze. Personel pracujący na Oddziale zakaźnym musi mieć zapewnione osobne narzędzia pracy, które nie są możliwe do wykorzystania podczas pracy na strefie czystej. Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w dalszym ciągu zapewnia opiekę nad pacjentami zarówno z dodatnim jak i ujemnym wynikiem badania na Covid-19. Przy podziale funkcjonowania Oddziału na dwie strefy, zwiększone są jego potrzeby dotyczące zapewnienia podstawowych narzędzi pracy. Dzięki bezinteresownej pomocy darczyńców personel medyczny będzie mógł łatwiej organizować swoją pracę administracyjną by skupić się na priorytetowym zadaniu ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, że przedsiębiorcy angażują się w pomoc szpitalowi, ale również chcielibyśmy podziękować wszystkim instytucjom i osobom dobrej woli, którzy wspierają działania szpitala. Dzięki inicjatywie osób prywatnych, którzy w swoich działaniach skupili uwagę na komforcie pacjentów i medyków, Oddział Ortopedii otrzymał zestaw wentylatorów i wiatraków.