W ostatnim czasie Hospicjum Stacjonarne w Kościerzynie otrzymuje liczne gesty wsparcia.

Jesteśmy niezmiernie wzruszeni tak licznym wsparciem jakie otrzymaliśmy na rzecz Hospicjum Stacjonarnego Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. W ostatnim czasie z wielkim zaangażowaniem swe serca w naszym kierunku skierowały osoby prywatne, instytucje publiczne i firmy oraz anonimowi darczyńcy. Każdy sposób wsparcia naszej działalności utwierdza nas w przekonaniu o słuszności trudu jaki wkładamy w naszą pracę oraz pozwala wierzyć, że społeczeństwu nie jest obojętny los chorych. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za to, że za każdym razem możemy liczyć na Państwa gotowość pomocy na rzecz Hospicjum, którego głównym celem jest poprawa jakości życia terminalnie chorych oraz leczenie bólu i innych objawów towarzyszących.

Nasze Hospicjum jest miejscem szczególnym, ponieważ opiekujemy się pacjentami chorującymi na nieuleczalną i niepoddającą się leczeniu przyczynowemu chorobę nowotworową, najczęściej w jej terminalnej fazie. Hospitalizujemy także chorych z chorobami nienowotworowymi, w tym pacjentów z odleżynami, bardzo trudnymi do leczenia i pielęgnacji, pacjentów z niektórymi chorobami neurologicznymi oraz chorych niewydolnych oddechowo, co ma znaczenie szczególne w okresie epidemii SARS-CoV-2.

Aktualnie pod naszą opieką znajduje się 11 pacjentów z Hospicjum domowego, a w Hospicjum Stacjonarnym  przebywa 12 pacjentów ujemnych i 4 pacjentów z dodatnim wynikiem badania na koronawirusa SARS-CoV-2. Planujemy przyjęcie kolejnych 2 dodatnich pacjentów. Dla bezpieczeństwa pacjentów i personelu, z uwagi na pandemię COVID-19 zdecydowano się na zawieszenie odwiedzin w Hospicjum, co jest bardzo bolesne dla wszystkich. Staramy się zapewnić możliwość kontaktu przy udziale psychologa z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, jednak nic nie jest w stanie zastąpić fizycznej bliskości.

Na pracownikach Hospicjum spoczywa odpowiedzialność zapewnienia opieki, bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania Hospicjum. Pragną oni propagować także ideę człowieczeństwa, solidarności z ciężko chorymi, wpierania tych, których co dnia wspierać należy. Państwa odzew sprawił, że poczuliśmy przypływ nowych sił. Głęboko poruszeni Państwa zaangażowaniem z serca dziękujemy: i nasi podopieczni, i my, ich opiekunowie. Na wielki szacunek i wdzięczność zasługuje każdy, kto podejmuje się wyzwania pomocy Hospicjum.

Każda osoba, która chciałaby wesprzeć działalność Hospicjum proszona jest o wcześniejszy kontakt w celu uzgodnienia szczegółów jak i aktualnych potrzeb placówki nr tel.887 780 296

Istnieje również możliwość wsparcia finansowego Hospicjum Stacjonarnego. Wpłaty należy dokonywać na:

Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej w Kościerzynie

ul. Piechowskiego 36 Kościerzyna