Do floty Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. dołączyła nowa karetka transportowa. Jej zakup był możliwy dzięki wysokiemu dofinansowaniu od lokalnego przedsiębiorcy z Wielkiego Klincza.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. zyskał nowy ambulans marki Fiat Doblo ze świadectwem homologacji, spełniający wszelkie normy i wymagania Narodowego Funduszu Zdrowia. W dniu dzisiejszym nowa karetka pojawiła się fizycznie w Kościerzynie, aby już w poniedziałek rozpocząć pracę jako karetka medyczna, która ma służyć przede wszystkim do transportu pacjentów między placówkami medycznymi oraz wracających do domów wymagających zabezpieczonego transportu medycznego. Samochód jest wyposażony w profesjonalne nosze oraz fotel transportowy, szyny do instalacji fotela kardiologicznego i centralną instalację tlenową. Nowa karetka będzie ekonomiczna w użytkowaniu ze względu na oszczędny silnik. W swoim wyposażeniu posiada klimatyzacje,  tempomat, wspomaganie kierownicy, czujniki zmierzchu i parkowania, to wszystko znacznie ułatwi pracę kierowcy ambulansu.

Zakup nowego pojazdu transportowego był planowany już wcześniej, natomiast wydatki spowodowane  pojawieniem się pandemii Covid-19 wymagały zmiany w planach budżetowych szpitala. Z pomocą przyszedł K.P.P.U UNIBUD Sp. z o.o., który przekazał 100.000 zł na zakup nowej karetki. Statystycznie w ciągu miesiąca karetka transportowa Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. wykonuje 15 tys. km. Wynik ten pokazuje jak znacząca jest jej funkcja w systemie logistycznym ochrony zdrowia. W związku ze znacznym wzrostem zachorowań na covid-19 przewiduje się konieczność zwiększenia ilości transportów  z pacjentami, a to wymaga niezawodności pojazdu i zapewnienia komfortu  pacjentom i personelowi.