Podpowiadamy co zabrać ze sobą do szpitala na poród, aby nie zapomnieć niczego ważnego oraz co zrobić jak czegoś jednak Nam zabraknie.
 
Specjalnie dla przyszłych Mam podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania rzeczy na czas pobytu w szpitalu po porodzie. Torba do porodu powinna być spakowana z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyby doszło do przedwczesnego porodu. Najlepiej zacząć pakowanie wyprawki na kilka tygodni przed spodziewanym terminem. Pakowanie w pośpiechu może być źródłem dodatkowego niepotrzebnego stresu. Prosimy spakować rzeczy przewidując pobyt na 3 dni. Przyszła mama powinna spakować osobno rzeczy dla siebie i dla dziecka.
 
Co spakować do torby dla mamy:
✅Dokumenty: dowód tożsamości, kartę ciąży, wynik Grupy krwi i czynnik Rh (przy ujemnym Rh badanie na obecność przeciwciał Rh, wynik ostatniej morfologii, wynik posiewu GBS, NIP własny gdy prowadzona jest działalność gospodarcza lub pracodawcy jeżeli potrzebne będzie zwolnienie lekarskie, skierowanie do szpitala nie jest wymagane(dobrze mieć), inne istotne wyniki badań/konsultacji
✅2-3 koszule z rozcięciem do karmienia,
✅szlafrok,
✅kubek, sztućce,
✅pomadka lanolinowa do ust,
✅niegazowana woda (najlepiej w butelce z dzióbkiem),
✅bieliznę (6 par majtek siatkowych we własnym rozmiarze, 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne)
✅2 ręczniki,
✅ręcznik papierowy,
✅preferowany przez siebie papier toaletowy,
✅przybory toaletowe, środki higieny osobistej, kosmetyki
✅odciągacz pokarmowy,
✅według własnych preferencji 2-3 paczki podpaski (typu bella)
✅wg potrzeb aparat fotograficzny, telefon + ładowarkę.
 
Co spakować do torby dla dziecka:
✅najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch,
✅2pieluchy tetrowe,
✅chusteczki nawilżane,
✅ręcznik kąpielowy z kapturem,
✅jedną zmianę ubranek,
✅rożek lub kocyk
 
Co przygotować na powrót do domu:
✅Ubrania dla mamy odpowiednie do pogody,
✅Ubranka dla dziecka (body, kaftanik, śpiochy, skarpetki, czapeczkę),
✅Fotelik samochodowy.
 
W związku z obecną sytuacja epidemiologiczną w dalszym ciągu wstrzymane są możliwości porodów rodzinnych oraz obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na odziałach. Jednak w razie przedłużającego się pobytu w szpitalu, bliska osoba będzie miała możliwość donieść dodatkowe rzeczy. Przekazywanie paczek możliwe jest za pośrednictwem Portierni mieszczącej się w głównym wejściu. Chcąc przekazać rzeczy dla pacjentki należy zgłosić się do Portierni w celu kontaktu z Oddziałem Położniczym (58) 686 03 90. Paczki przekazywane są w godzinach od 13:00-18:00. Dla bezpieczeństwa epidemiologicznego prosimy o ograniczenie osób przebywających na terenie szpitala do minimum.
 
 
❗️Uwaga ❗️
Pacjentki zgłaszające się do porodu proszone są o kierowanie się do Punktu Triażowego SOR mieszczącego się na I piętrze wejście przez wjazd dla karetek. Po wejściu przeprowadzony zostanie obowiązkowo wywiad epidemiologiczny oraz zostanie pobrany wymaz w kierunku Sars-Cov-2 / lub pacjentka zostanie skierowana do punktu wymazów planowego przyjęcia w dniu następnym.
Oddział Ginekologiczno-Położniczy z Patologią ciąż dedykowany jest do realizacji świadczeń na rzecz pacjentek z ujemnym wynikiem w kierunku SARS-Cov-2. Tylko w sytuacji zgłoszenia się pacjentki rodzącej w trybie pilnym, przewiduje się skierowanie pacjentki do jednoosobowej Sali, gdzie zostanie udzielona natychmiastowa pomoc, przed otrzymaniem wyniku wymazu. Jeżeli jesteś zakażona lub podejrzewasz u siebie zakażenie Sars-Cov-2 sprawdź listę najbliższych Oddziałów Ginekologiczno-Położniczo-Zakaźnych.