Zmiany reorganizacyjne w szpitalu

Z uwagi na wydanie decyzji Wojewody Pomorskiego ustanawiającego Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie szpitalem wielospecjalistycznym poziomu III z Oddziałem Chorób Wewnętrznych poziomu II zobowiązując do udzielania pomocy również osobom zakażonym koronawirusem SARS-COV-2 oraz zważywszy na aktualną sytuację epidemiologiczną i kadrową zostały wprowadzone zmiany reorganizacyjne.

W związku z powyższym ustala się następująco:

-Oddział Internistyczno-Zakaźny wznowił przyjęcia pacjentów. Na oddziale znajduje się 32 pacjentów. 3 osoby zakażone Covid-19 przebywające na OIOM-ie podane są respiratoterapii. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie posiada 4 respiratory dedykowane pacjentom zakażonym Covid-19.

-Na pozostałych Oddziałach zobowiązanych decyzją Wojewody Pomorskiego do zapewnienia łóżek znajduje się łącznie 11 pacjentów zakażonych Covid-19.  (O/Kardiologiczny 3, O/Urologii 2, O/Neurologiczny4, O/Ortopedyczny2)

-Do dnia 07.10.2020r. wstrzymane są przyjęcia planowe na Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej. Jednocześnie informujemy, że oddział w dalszym ciągu przyjmuje pacjentów z COVID -19 wymagających interwencji urologicznej.

-Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu wstrzymał przyjmowanie pacjentów planowych do odwołania. Oddział w dalszym ciągu przyjmuje pacjentów z COVID-19 wymagających pomocy ortopedycznej.

-Do dnia 12.10.2020 wstrzymuje się działalność Poradni Ortopedycznej oraz kwalifikacje do zabiegów.

-Od dnia 05.10.2020r. wstrzymuje się zapisy do Poradnii Gastroenterologicznej w związku z koniecznością zabezpieczenia personelem pracy Oddziału Internistyczno-Zakaźnego.

-Od dnia 05.10.2020r. czasowo ograniczona działalność ambulatoryjna Zakładu Diagnostyki Obrazowej zostanie wznowiona i przeniesiona do nowopowstałego mobilnego punktu znajdującego się w tylnej części budynku przy Punkcie Krwiodawstwa z prawej strony.

Powyższe informacje są zgodne ze stanem na godz. 9:00. Jednocześnie informujemy, że od dnia 01.10.2020r. oficjalne komunikaty dotyczące pracy szpitala będą zamieszczane ok godz. 14:00. Prosimy o śledzenie informacji na stronie www.szpital-koscierzyna.pl

Przypominamy!! Na terenie szpitala obowiązują zasady reżimu sanitarnego. Spowolnienie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 zależy od Nas wszystkich, dlatego wymagamy założenia  maseczek ochronnych lub przyłbic , dezynfekcje rąk i stosowanie się do zaleceń utrzymania odstępu 2m od pozostałych osób. Przy wejściu do Szpitala Pacjent przechodzi przez procedurę Triażu, podczas której Pracownik dokonuje pomiaru temperatury oraz wymaga wypełnienia ankiety weryfikacyjnej stanowiącej wywiad epidemiologiczny. W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa personelu i pacjentów prosimy o ograniczenie  do minimum osób towarzyszących podczas wizyt w szpitalu. W dalszym ciągu utrzymany pozostaje również zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach oraz wstrzymana jest możliwość porodów rodzinnych.

Aktualizacja na godz. 14:00 01.10.2020r.

Przedstawiamy aktualizację komunikatu w sprawie udzielania świadczeń na oddziałach szpitala specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Na oddziale Internistyczno-Zakaźnym znajduje się 33 pacjentów.

3 osoby z Covid-19 przebywające na OIOM-ie podane są respiratoterapii.

Na pozostałych Oddziałach zobowiązanych decyzją Wojewody Pomorskiego do zapewnienia łóżek znajduje się łącznie 11 pacjentów zakażonych Covid-19.  (O/Kardiologiczny 3, O/Urologii 2, O/Neurologiczny4, O/Ortopedyczny 2).

Podjęto decyzję o wstrzymaniu przyjmowania pacjentów na Oddział Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu do 05.10.2020r. z uwagi na braki personelu lekarskiego w związku z koniecznością skierowania go do izolacji sanitarnej.

Oddział Kardiologiczny z oddziałem intensywnego nadzoru kardiologicznego wstrzymuje przyjmowanie pacjentów planowych do odwołania. Oddział aktualnie przyjmuje wyłącznie pacjentów z COVID-19 wymagających zapatrzenia kardiologicznego.

Trwają prace reorganizacyjne mające na celu wznowienie działalności ambulatoryjnej Zakładu Diagnostyki Obrazowej w jak najkrótszym czasie. O wznowieniu pracy w zakresie ambulatoryjnym poinformujemy w osobnym komunikacie.

Powyższe informacje są zgodne ze stanem na godz. 14:00 01.10.2020r. Następny oficjalny komunikat zostanie przedstawiony 02.10.2020r. ok godz. 14:00. Prosimy o śledzenie informacji na stronie www.szpital-kościerzyna.pl