Laboratorium Diagnostyczne Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. wykonało już 5000 testów w kierunku Covid-19.

Od 5 maja 2020 roku Zakład Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej w Kościerzynie rozpoczął wykonywanie badań w kierunku SARS-CoV-2 i do tej pory diagności laboratoryjni przebadali już 5000 próbek pobranych od pacjentów, z czego dla 99 próbek uzyskano wynik pozytywny.

Pomimo że nie jest to wysoka liczba nie możemy zapominać, że wciąż walczymy z pandemią. Musimy zachować wszelkie środki ostrożności i stosować się do zasad reżimu sanitarnego. Odpowiedzialność za tempo przyrostu zachorowań spoczywa na nas wszystkich – mówi dr n. med. Anna Pałubicka, Kierownik Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o.

Na terenie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie zlokalizowane są dwa punkty poboru wymazów na badania w kierunku SARS-CoV-2. Pierwszy punkt pobrań zlokalizowany przed budynkiem Szpitala przeznaczony jest do pobierania wymazów od pacjentów oczekujących na planowe przyjęcie do Oddziału Szpitala. Drugim punktem, w którym pobierany jest materiał do badań w kierunku COVID-19 jest punkt pobrań DRVIE-THRU, który rozpoczął swoją działalność 7-go maja. Mobilny punkt pobrań wymazów jest przeznaczony dla osób kierowanych na badania przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną lub inne instytucje, a także dla pacjentów ambulatoryjnych.