W dniu  07 września br. Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. podpisał umowę z Constructo Sp. z o.o. Sp. k. na realizację projektu pn. „Termomodernizacja obiektów SWP -  Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o ".

Całkowita wartość projektu to blisko 12,3 mln zł, z czego ok. 9,8 mln zł kwoty stanowi dofinansowanie z budżetu środków europejskich. Kwota dofinansowania z budżetu państwa wg decyzji wynosi ok 900 tys. zł. 1,5 mln stanowi wkład własny SWP.

Głównym celem projektu jest poprawa efektywności energetycznej budynków i obniżenie wydatków ponoszonych na ogrzewanie oraz w konsekwencji mniejsze zanieczyszczenie środowiska.

Realizacja projektu poza obniżeniem kosztów ponoszonych przez Spółkę na ogrzewanie budynków przyczyni się do poprawy warunków leczenia pacjentów, możliwe stanie się utrzymanie odpowiedniej temperatury oraz wilgotności powietrza w pomieszczeniach. Warto również podkreślić, że inwestycja przyniesie ogromną korzyść wizerunkową. Odnowiona zewnętrzną część Szpitala zyska nowe oblicze ciesząc wszystkich swoją wizualną estetyką. - mówi Marzena Mrozek Prezes Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

W ramach realizowanego projektu zaplanowano kompleksową modernizację energetyczna budynku głównego placówki oraz budynku Zakładu Patomorfologii. Zakres przewidzianych prac w budynku to m.in. ocieplenie stropodachu i ścian, wymiana okien na okna o niskim współczynniku przenikania ciepłą zgodnym z obowiązującymi przepisami. rojekt zakłada również wymianę papy oraz opierzenia na dachach a także wymianę instalacji odgromowej. W ramach prac budowlanych na elewacji Szpitala ma zostać umieszczony podświetlony napis: „SZPITAL SPECJALISTYCZNY W KOŚCIERZYNIE” oraz LOGO Szpitala. Oznakowane zostaną również wszystkie wejścia do Szpitala. .

Projekt realizowany będzie do końca 2021 roku.