„Pomysłem przekazania kardiomonitora była chęć pomocy naszemu regionalnemu Szpitalowi w Kościerzynie. Nasza grupa, która zrzesza przedsiębiorców na terenie miasta i gminy Kościerzyna, chciała pozostawić                po sobie ślad w taki sposób by sprzęt, który przekażemy mógł służyć nie tylko w dobie koronawirusa, ale również pomóc na co dzień w działalności szpitala." - Daniel Borkowski

MG 0470 n

Dzisiaj 05.05.2020 r. odbyło się przekazanie kardiomonitora do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie. Urządzenie monitoruje funkcje życiowe pacjenta. Dar został zakupiony ze zbiorki zorganizowanej przez kościerskich przedsiębiorców.           W imieniu darczyńców wystąpił Daniel Borkowski:

- „Pomysłem przekazania kardiomonitora była chęć pomocy naszemu regionalnemu Szpitalowi w Kościerzynie. Nasza grupa, która zrzesza przedsiębiorców na terenie miasta i gminy Kościerzyna, chciała pozostawić po sobie ślad w taki sposób by sprzęt, który przekażemy mógł służyć nie tylko w dobie koronawirusa, ale również pomóc na co dzień w działalności szpitala. - mówił Daniel Borkowski.

- Zaczęło się od tego, że stworzyłem grupę na portalu społecznościowym dla kościerskich przedsiębiorców. Ta grupa, na samym początku, miała skupić przedsiębiorców po to by pomóc sobie wzajemnie w prowadzeniu biznesu i by i utrzymać miejsca pracy. W pewnym momencie stwierdziliśmy, że możemy pomóc. W grupie, która zrzesza na dzień dzisiejszy około stu podmiotów gospodarczych z terenów miasta i gminy, trzydzieści pięć podmiotów wyraziło chęć na zorganizowanie zbiórki na rzecz kościerskiego szpitala. Zbiórka przebiegała bardzo sprawnie. W 48 godzin zebraliśmy środki na zakup kardiomonitora.”

W imieniu szpitala przekazany dar przyjął Dyrektor ds. Medycznych lek. Jacek Surwiło.

Kardiomonitor zostanie przekazany na oddział obserwacyjno-zakaźny, gdzie będzie służył chorym zakażonym SARS-CoV-2.

Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o. dziękuje wszystkim darczyńcom, którzy wzięli udział w zbiórce pieniędzy           na zakup kadiomonitora:

Agent Ubezpieczeniowy Natalia Gleinert
Auto Handel "Ewcars"