Oddział Dziecięcy Szpitala w Kościerzynie nie jest już dedykowany pacjentom pediatrycznym zakażonych                i z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Kwarantanna personelu Oddziału Obserwacyjno-Zakaźny dla Dzieci w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy           w Gdańsku dobiegła końca 16.04.2020 r. Od tego dnia Oddział przyjmuje dzieci z podejrzeniem lub zakażeniem COVID-19           wg normalnych zasad. Pacjenci pediatryczni nie będą już kierowani do szpitali w Kościerzynie i Wejherowie.

W związku z powyższym Oddział Dziecięcy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie nie jest już przeznaczony dla pacjentów pediatrycznych zakażonych Covid-19 lub z podejrzeniem Covid-19.

Oddział przyjmuje pacjentów pediatrycznych w stanie zagrożenia życia i zdrowia, poza pacjentami zakażonymi                               lub z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

Ze względów epidemiologicznych na oddziale nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

adorable baby beautiful child 277149 nowe