"Wyzwania dla pielęgniarek w nowym systemie realizacji świadczeń zdrowotnych"

21 listopada w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyła się konferencja nt: Wyzwania dla pielęgniarek w nowym systemie realizacji świadczeń zdrowotnych”.

Organizatorem konferencji było Koło Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie działające przy Szpitalach Specjalistycznych w Chojnicach i Kościerzynie.

Konferencję otworzyła Przewodnicząca Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek Pani mgr Barbara Idzikowska oraz Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie – Pani Marzena Mrozek. Wkład wygłosiła również Przewodnicząca Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku Pani Anna Czarnecka.

Bardzo ciekawa tematyka Konferencji, uczestnicy mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat błędów przedlaboratoryjnych o których opowiedziała Pani mgr Anna Pałubicka - Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie, niezmiernie ważny element: komunikacja w relacjach zawodowych wykłsd Pani dr Aleksandry Szulman – Wardal, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. RODO – nowe wyzwanie , temat zawsze budzący wiele pytań , o którym opowiedział Pan mgr Walenty Narloch, Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie. Pani mgr Alina Kamowska oraz dr Ewa Wodzikowska ze Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach bardzo ciekawie opowiadały o opiece nad pacjentem w perspektywie wymagań prawnych. Pani Karolina Wołk Pełnomocnik Praw Pacjenta w Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach opowiedziała o „moście” łączącym szpital i pacjenta.

Dziękujemy wszystkim za udział w Konferencji.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12