Podpowiadamy co zabrać ze sobą do szpitala na poród, aby nie zapomnieć niczego ważnego.

Specjalnie dla przyszłych Mam podpowiadamy na co należy zwrócić uwagę podczas przygotowywania rzeczy na czas pobytu w szpitalu po porodzie. Torba do porodu powinna być spakowana z odpowiednim wyprzedzeniem, gdyby doszło do przedwczesnego porodu. Najlepiej zacząć pakowanie wyprawki na kilka tygodni przed spodziewanym terminem. Pakowanie w pośpiechu może być źródłem dodatkowego niepotrzebnego stresu. Prosimy spakować rzeczy przewidując pobyt na 3 dni. Przyszła mama powinna spakować osobno rzeczy dla siebie i dla dziecka.

Co spakować do torby dla mamy:
✅Dokumenty: dowód tożsamości, kartę ciąży, wynik Grupy krwi i czynnik Rh (przy ujemnym Rh badanie na obecność przeciwciał Rh, wynik ostatniej morfologii, wynik posiewu GBS, NIP własny gdy prowadzona jest działalność gospodarcza lub pracodawcy jeżeli potrzebne będzie zwolnienie lekarskie, skierowanie do szpitala nie jest wymagane(dobrze mieć), inne istotne wyniki badań/konsultacji
✅2-3 koszule z rozcięciem do karmienia,
✅szlafrok,
✅kubek, sztućce,
✅pomadka lanolinowa do ust,
✅niegazowana woda (najlepiej w butelce z dzióbkiem),
✅bieliznę (6 par majtek siatkowych we własnym rozmiarze, 2 staniki do karmienia i wkładki laktacyjne)
✅2 ręczniki,
✅ręcznik papierowy,
✅preferowany przez siebie papier toaletowy,
✅przybory toaletowe, środki higieny osobistej, kosmetyki
✅odciągacz pokarmowy,
✅według własnych preferencji 2-3 paczki podpaski (typu bella)
✅wg potrzeb aparat fotograficzny, telefon + ładowarkę.

Co spakować do torby dla dziecka:
✅najmniejszy rozmiar jednorazowych pieluch,
✅2pieluchy tetrowe,
✅chusteczki nawilżane,
✅ręcznik kąpielowy z kapturem,
✅jedną zmianę ubranek,
✅rożek lub kocyk

Co przygotować na powrót do domu:
✅Ubrania dla mamy odpowiednie do pogody,
✅Ubranka dla dziecka (body, kaftanik, śpiochy, skarpetki, czapeczkę),
✅Fotelik samochodowy.