Oddział Dzienny Chemioterapii
Oddział Dzienny Chemioterapii prowadzi leczenie chorych onkologicznych w trybie jednodniowym, tzn pacjent otrzymujący leczenie w tym samamym dniu wypisywany jest do domu.
Oddział posiada 12 stanowisk do podawania chemioterapii, rozmieszczonych w trzech klimatyzowanych boksach i dysponuje najnowszym sprzętem do podawania cytostyków.
Pacjenci do dyspozycji mają aneks kuchenny, biblioteczkę, darmową tv, wi-fi oraz zapewnione mają wyżywienie
Nad przebiegiem chemioterapii i stanem pacjentów czuwa wykwalifikowany personel medyczny.
Personel
- Małgorzata Marczewska - Skrodzka - poradnia i oddział
Specjalista Onkologii Kliniczenej
- dr Tomasz Polec - poradnia
Specjalista Chirurgii Ogólnej/ Specjalista Chirurgii Onkologicznej
- Renata Kurek - Szewczyk - poradnia i oddział
Specjalista Onkologii klinicznej i Chemioterapii Nowotworów, Lekarz Chorób płuc
- Michał Dec - poradnia
Specjalista Radioterapii Onkologicznej
- dr Anna Kowalczyk - poradnia
Onkolog Kliniczny, Radioterapeuta
- piel. Katarzyna Skwierawska
- piel. Izabela Jakusz
- Specjalista Pielęgniarstwa Onkologicznego
- piel.Mirosława Szultk
w trakcie specjalizacji internistycznej
- piel. Grażyna Brozis - Sygieda
Specjalista Pielęgniarstwa Internistycznego
- Joanna Rusinowska
mgr pielęgniarstwa
- Iwona Wiatr
sekretarka medyczna
- Maria Prabucka
pracownik gospodarczy
- Angelika Gruchała
pracownik gospodarczy
Każdy pacjent rozpoczynający chemioterapię otrzymuje poradnik dotyczacy postepowania w przypadku wystąpienia powikłań związanych z przyjmowaniem chemioterapii.
Oddział prowadzi badania kliniczne:
BADANIE 1-MK-3475-585
Randomizowane, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby badanie kliniczne III fazy
oceniające stosowanie pembrolizumabu( MK-3475) w skojarzeniu z chemioterapią (XP lub FP) w porównaniu z placebo w skojarzeniu z chemioterapią (XP lub FP) jako leczenie neoadjuwantowe/ adjuwantowe u pacjentów z gruczolakorakiem żołądka oraz połączenia przełykowo-żołądkowego (GEJ) (KEYNOTE-585)
BADANIE 2 - MK- 3475-564
Randomizowane badanie kliniczne III fazy, z zastosowaniem metody podwójnie zaślepionej próby, z grupą kontrolną placebo doyczące stosowania pembrolizumabu (MK) - jako monoterapii w leczeniu adjuwantowym nowotworu nerki po nefrektomii ( KEYNOTE-564)
BADANIE 3- MK- 3475-811
Badanie III fazy z randomizacją, prowadzone metodą podwójnie ślepej próby, porównującej Transtuzumab w skojarzeniu z chemioterapią i Pembrolizamabem do Transtuzumabu w skojarzeniu z chemioterapią i placebo, jako leczenie pierwszej lini u uczestników z HER2- dodatnim zaawansowanym gruczolakorakiem żołądka lub połączenia żołądkowo-przełykowego (KEYNOTE 811).
Międzynarodowe badanie fazy III prowadzone w różnych regionach z zastosowaniem metody randomizacji i podwójnie ślepej próby, kontrolowane placebo, oceniające durwalumab w skojarzeniu z gemcytabiną i cisplatyną w terapii pierwszego rzutu u pacjentów z zaawansowanymi nowotworami złośliwymi dróg żółciowych (TOPAZ-1)
W strukturach Oddziału działa również Poradnia Onkologiczna.
Do Poradni Onkologicznej nie jest wymagane skierowanie. Poradnia Onkologiczna bierze udział w Programie NFZ i Ministerstwa Zdrowia w zakresie Szybkiej Terapii Onkologicznej na podstawie karty diagnostyki i leczenia onkologicznego. Realizowane są diagnostyczne pakiety onkologiczne (wstępny i pogłębiony) w ścisłej współpracy z Pracownią Diagnostyki Obrazowej, Pracownią Patomorfologii i Pracownią Endoskopową.
Po ustaleniu rozpoznania w Poradni Onkologicznej planujemy leczenie onkologiczne, wykonujemy zabiegi operacyjne w ramach chirurgii onkologicznej, chirurgii urologicznej, ginekologii.
GODZINY PRACY PORADNI ONKOLOGICZNEJ
Poradnia działa w poniedziałki, wtorki, środy i piątki od godz 10:00 - 14:00. W każdy czwartek od 10:00 - 19:00. Dodatkowo w dwa piątki w miesiącu poradnia działa od 10:00 - 19:00 (szczgółowych informacj o terminach udzielamy telefonicznie).