Oddział Ginekologiczno – Położniczy z pododdziałem Patologii Ciąży działa nieprzerwanie od 1999 roku. Jest w nim zatrudnionych 7 specjalistów II-go stopnia oraz 2 lekarzy w trakcie specjalizacji. Na Oddziale istnieje możliwość odbywania specjalizacji w zakresie Położnictwa i Ginekologii na 2 akredytowanych miejscach szkoleniowych.

ginekologiczno - położniczy

Oddział udziela świadczeń medycznych w zakresie:

- obsługi porodów i opieki okołoporodowej,

- patologii ciąży,

- porodów rodzinnych,- zabiegów ginekologicznych w pełnym zakresie, za wyjątkiem zabiegów onkologii ginekologicznej

- działalności dydaktyczno-szkoleniowej dla lekarzy stażystów i w trakcie specjalizacji,

- promocji zdrowia dla pacjentek

Oddział jest w trakcie uzgadniania procedur opieki nad kobietami ciężarnymi wymagającymi interdyscyplinarnej opieki psychiatryczno-psychologiczno-położniczej.

Trakt porodowy

Prowadzimy porody aktywne z dowolną i najbardziej fizjologiczną pozycją. Oferujemy farmakologiczne oraz niefarmakologiczne metody uśmierzania bólu. Istnieje także możliwość odbywania porodów rodzinnych.

Podczas porodu stan zarówno ciężarnej jak i płodu jest nieprzerwanie monitorowany i kontrolowany przez wykwalifikowany zespół lekarzy i położnych.

W skład Traktu Porodowego wchodzą:

- 3 sale porodowe

- 1 sala porodów rodzinnych

- sala cięć cesarskich- sala poporodowa

Położnictwo Aseptyczne

Oddział działa w systemie „rooming-in” (Oddział matki i dziecka, gdzie matka wraz z noworodkiem przebywają stale razem, podczas pobytu w szpitalu. Jest to styl opieki położniczej, który sprzyja karmieniu piersią.Dzięki czemu kobieta łatwiej adaptuje się do roli matki, a noworodki mają poczucie bezpieczeństwa i spokoju). Oddział dysponuje 20 łóżkami dla pacjentek w salach 2 i 3 osobowych z łóżeczkami dla noworodków oraz salami pooperacyjnymi. Sale chorych są w pełni wyposażone, posiadają telefony przyłóżkowe dające możliwość utrzymania stałego kontaktu telefonicznego pacjentek z rodziną

Pododdział Patologii Ciąży

Dysponuje 8 łóżkami dla pacjentek. Oddział zapewnia profesjonalną opiekę nad ciężarną oraz przygotowanie do porodu. Diagnostykę położniczą prowadzimy przy użyciu nowoczesnych metod diagnostyki obrazowej w pracowni wyposażonej w aparat USG z opcją color –Doppler.

Oddział Ginekologii

Oddział dysponuje 12 łóżkami.

Na Oddziale prowadzona jest pełna diagnostyka ginekologiczna.

Wykonujemy pełen zakres operacji ginekologicznych, za wyjątkiem zabiegów onkologicznych.

W leczeniu chorób ginekologicznych stosowane są metody laparoskopowe oraz histeroskopowe. Wykonujemy także histerosalpingografię w celu diagnostyki niepłodności.

W oparciu o pracownię urodynamiki leczone są pacjentki z objawami wysiłkowego nietrzymania moczu. W leczeniu tego schorzenia stosowane są zabiegi taśmowe, zgodnie ze współczesnymi standardami postępowania.