Na zdjęciu: List od Pacjenta z podziekowaniem o treści:

"Szanowni Państwo, pragnę złożyć najserdeczniejsze podziękowania za danie mi nadziei i szansy na lepsze życie. Jestem ogromnie wdzięczny, Doktorowi Michałowi Bogdańskiemu,  że podjął się pomocy mojej osobie przeprowadzając operację Alloplastyki stawu biodrowego. Dzięki doświadczeniu i umiejętnościom Państwa lekarzy operacja pozwoliła mi znów chodzić i zażegnać przeszywający ból, a dzięki  opiece poradni ortopedii i trwającej rehabilitacji w Placówce w Dzierżążnie, dali mi Państwo nadzieję na powrót do sprawności fizycznej sprzed lat.

Pobyt w szpitalu utwierdził mnie w przekonaniu, że praca związana z opieką nad szpitalnymi pacjentami  jest aktem najwyższej miłości do drugiego człowieka i jest możliwa do udźwignięcia tylko przez osoby, z powołaniem i niezwykłą empatią. Profesjonalizm, doświadczenie i nastawienie na człowieka to elementy, które wyróżniają Państwa Placówki. Praca, którą personel szpitala wykonuje każdego dnia  jest nieoceniona. Zarówno na Oddziale Ortopedii w Kościerzynie jak i Rehabilitacji dla Dorosłych w Dzierżążnie spotkałem się z ogromną życzliwością w stosunku do mojej osoby. Otaczają Państwo pacjentów fachową opieką, zrozumieniem i pełnym profesjonalizmem, pozwalając łatwiej przejść przez ciężkie chwile w życiu człowieka.

Chciałbym szczególnie podziękować Pani Doktor Marcie Wiczkowskiej, która sprawnie zarządzając planem rehabilitacji pozwoliła mi na układanie planu dotyczącego powrotu do pełnej sprawności fizycznej a co za tym idzie, powrotu do aktywności zawodowej.  Nie jestem w stanie wymienić wszystkich osób, by podziękować za całą troskę jaką otrzymałem podczas pobytu w Państwa placówkach. Niezaprzeczalnie, mogę jednak stwierdzić, że każda osoba pracująca na oddziale wpływa na sukces całego zespołu. Tym samym pragnę podziękować wszystkim, który wykonują swoje obowiązki z zaangażowaniem wybiegającym ponad oczekiwania, za którym przemawia jedynie troska o chorego.

Z całego serca wszystkim pracownikom Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. dziękuję i życzę dużo zdrowia oraz dalszych sukcesów."