Zakupiona została myjnia do endoskopów wartości 325 100,40zł

Inwestycje w nowoczesny sprzęt pełnią kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa pacjentom oraz skutecznej diagnostyki i leczenia chorób, w tych również chorób układu pokarmowego. Sala Gastroenterologiczna Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. dzięki prowadzonym inwestycjom jest tego najlepszym przykładem.

Sala Gastroenterologiczna zapewnia szeroki zakres świadczeń i procedur endoskopowych, diagnostycznych i terapeutycznych. Posiada nowoczesny i wysokospecjalistyczny sprzęt medyczny o najwyższych standardach m.in. na wyposażeniu znajduje się stanowisko do znieczulania pacjenta, ramię C do badań radiologicznych, sprzęt do cholangiopakreatografii wstecznej (ECPW), endoskopowej endosonografii (EUS i cholangioskopii.

Kompleksowe wyposażenie stwarza korzystne warunki do efektywnej pracy zespołu medycznego, umożliwiając rozwój i doskonalenie umiejętności specjalistów. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, sala jest miejscem, gdzie innowacyjna technologia wspiera wysoką jakość świadczonych usług medycznych, a personel może skoncentrować się na kompleksowej opiece nad pacjentami.

Mając na uwadze potrzebę zapewnienia najwyższych standardów higieny zakupiona została nowa myjnia do endoskopów, która służy do precyzyjnego czyszczenia i dezynfekcji endoskopów. Automatyczne myjnie pełnią istotną rolę w zapobieganiu zakażeniom. Dzięki temu narzędziu możliwe jest skuteczne eliminowanie potencjalnych zagrożeń mikrobiologicznych, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa pacjentów. Również w pracowni znajdują się szafy do przechowywania endoskopów, które pozwalają na bezpieczne, higieniczne przechowywanie sprzętu medycznego w optymalnych warunkach. Wszystko to wpisuje się w zaawansowane standardy bezpieczeństwa i profesjonalizmu, jakie Sala Gastroenterologiczna Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie oferuje pacjentom.

1 2 3

Zakup automatycznej myjni do endoskopów o wartości 325 100,40 zł, zrealizowano w ramach projektu pn. „Utworzenie na bazie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie ośrodka precyzyjnej diagnostyki i efektywnego leczenia chorób cywilizacyjnych – etap I” i wsparciu finansowemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, priorytetu VII Zdrowie, działania 7.1. Zasoby Ochrony Zdrowia. Wartość całego projektu wynosi 37 214 273,07 zł z czego 35 094 128,58 zł pochodzi ze środków Unii Europejskiej będących w dyspozycji samorządu Województwa Pomorskiego.

W ostatnim czasie w ramach środków z tego samego projektu zakupiono również system do cholangioskopii o wartości 506 600,00 zł. System ten, umożliwia bezpośrednią wizualizację przewodów trzustkowych i żółciowych za pomocą cholangioskopu. Jedynie w nielicznych wysokospecjalistycznych ośrodkach medycznych w Polsce, pacjenci mają dostęp do tej zaawansowanej technologicznie metody diagnostyczno- leczniczej, a Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie jest jednym z dwóch ośrodków w Województwie Pomorskim, które go posiadają. O tej inwestycji informowaliśmy tutaj: https://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/o-nas/aktualnosci/3220-jeszcze-bezpieczniej-i-precyzyjniej

Wprowadzenie nowatorskiego, wysokospecjalistycznego sprzętu, m.in. w zakresie endoskopii przewodu pokarmowego, umożliwia Szpitalowi Specjalistycznemu w Kościerzynie sp. z o.o. poprawę diagnostyki i leczenia, co przekłada się na lepszą opiekę nad pacjentami.

Corocznie nasi specjaliści wykonują ponad 2.200 zabiegów gastroskopii, blisko 1.600 zabiegów kolonoskopii diagnostycznych i terapeutycznych, około 500 zabiegów endoskopowej cholangiopakreatografii wstecznej (ECPW) i zabiegów endoskopowej endosonografii (EUS). Posiadamy wysoko wykwalifikowany, doświadczony personel lekarski i pielęgniarski, który dzięki regularnemu uczestnictwu w szkoleniach systematycznie podnosi swoją wiedzę, umiejętności i kwalifikacje.