Od 1 sierpnia 2018 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. funkcjonuje Centrum Zdrowia Psychicznego, uczestniczące w programie pilotażowym Ministerstwa Zdrowia w Centrach Zdrowia Psychicznego.

Centrum Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. świadczy kompleksową opiekę psychiatryczną na terenie powiatu – posiada Oddział całodobowy, Oddział dzienny, Poradnię Zdrowia Psychicznego, w której przyjmują psychiatrzy i psycholodzy, oraz Zespół Leczenia Środowiskowego. Pozwala to na realizację specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z różnymi potrzebami w zakresie zaburzeń psychicznych na terenie objętym pilotażem.

• Oddział Psychiatryczny więcej
  • Oddział Dzienny Psychiatryczny więcej
  • Punkt Zgłoszeniowo-Koordynacyjny więcej
  • Zespół Leczenia Środowiskowego

Centrum udziela pomocy czynnej – obejmującej leczenie i wsparcie świadczeniobiorców z przewlekłymi zaburzeniami psychicznymi, wymagających ciągłości świadczeń opieki zdrowotnej, aktywnego podtrzymywania kontaktu i wyprzedzającego rozwiązywania problemów, długoterminowej, krótkoterminowej – świadczeniobiorcom z zaburzeniami epizodycznymi lub nawracającymi, doraźnej – świadczeniobiorcom w stanach nagłych i przypadkach pilnych oraz konsultacyjnej.

Do Centrum można udać się z każdym problemem natury psychicznej. Uzyskamy tam profesjonalną pomoc dopasowaną do potrzeb, bez skierowania. Pomoc udzielana przez CZP jest bezpłatna.

W CZP w ramach poradni zdrowia psychicznego od poniedziałku do piątku (z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach 8:00–18:00 działa Punkt Zgłoszeniowo- Koordynacyjny.

Pomoc będzie udzielana w zależności od potrzeb osoby zgłaszającej się. Może przybierać formy terapii indywidualnej lub grupowej, leczenia w trybie dziennym, lub stacjonarnym, leczenia opartego na wizytach specjalistów w domu pacjenta, regularnych konsultacji, ale również przekazania odpowiednich informacji czy też interwencji jednorazowej. Jeśli problem zostanie oceniony jako pilny, terapia będzie musiała rozpocząć się w ciągu 72 godzin od momentu zgłoszenia.

Dodatkowo rodzina pacjenta może liczyć na wsparcie edukacyjno-konsultacyjne.

Rejestracja Poradnia Zdrowia Psychicznego: 58 686 06 93

Punkt Zgłoszeniowo – Koordynacyjny: 58 686 07 77; 58 686-07-78