5 kwietnia w Placówce Zamiejscowej w Dzierżążnie Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. odbyło się spotkanie z okazji zbliżających się świąt Wielkiej Nocy oraz uroczyste otwarcie kącika malucha.

Pomysł zorganizowania bajkowej przestrzeni dla dzieci wypłynął od wiceprzewodniczącej Sejmiku Województwa Pomorskiego Hanny Zych-Cisoń, a udało się go zrealizować dzięki funduszom i pomocy Sopot International Rotary Club.

Jak powiedziała zaangażowana w projekt ordynator Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej z Pododdziałem Neurologicznym, Marta Banach: Całość służy stymulacji rozwoju psychoruchowego. Teraz maluchy będą miały swój własny, piękny kawałek oddziału.

Kącik to kolorowa przestrzeń wyposażona w miękkie kształtki rehabilitacyjne, które utworzyły tor przeszkód, w pianki pokrywające podłogę, w bezpieczne zabawki przymocowane do ścian oraz poręcze wielofakturowe do nauki chodzenia. Są tu zabawki stymulujące, zabawki manipulacyjne, sprzęt do stymulowania rozwoju motoryki dużej.

Elisabeth Utsh podkreślała, że dużym przeżyciem jest dla niej możliwość niesienia pomocy, spełniania marzeń oraz obserwowania, jak owoce ofiarności przynoszą korzyści dla szpitala i małych pacjentów. Swoją wypowiedź pani Utsh zakończyła słowami skierowanymi do nas wszystkich: Trzeba marzyć!