W Szpitalu w Kościerzynie odbyło się szkolenie dla pracowników z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej z uwzględnieniem aktualnych wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, którą poprowadził dr n. med. Leszek Zwolakiewicz - Dyrektor ds. Medycznych oraz Mirosław Stencel - Ratownik Medyczny. Szkolenie podzielone było na dwie części: teoretyczną oraz praktyczną, w trakcie której pracownicy ćwiczyli udzielanie pierwszej pomocy na manekinach.

Celem kursu jest pogłębienie oraz utrwalenie wiedzy i umiejętności koniecznych do prowadzenia efektywnych zabiegów resuscytacyjnych. Osoba przeszkolona jest w stanie rozpoznać sytuację zagrażającą życiu, prawidłowo i samodzielnie wykonać resuscytacje do czasu przyjazdu pogotowia. Mając na uwadze specyfikę miejsca pracy jakim jest szpital, coroczne szkolenie pracowników z pewnością poprawi bezpieczeństwo osób znajdujących się na jego terenie.