Placówka w Dzierżążnie realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej.

Od wielu lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce lecząc rocznie ok. 2000 pacjentów. W ramach hospitalizacji odbywają się konsultacje lekarzy specjalistów rehabilitacji, pediatrii, ortopedii i neurologii dziecięcej oraz psychiatrii. Placówka zapewnia całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską, dysponując również zapleczem diagnostycznym: laboratorium analitycznym i pracownią rentgenowską. W obrębie naszego ośrodka funkcjonuje również Zakład Opiekuńczo-Leczniczy (ZOL) dla pacjentów wymagających całodobowej opieki  lekarskiej i pielęgniarskiej. Szpital cieszy się dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.