W dniu 19 grudnia br. nastąpiło oficjalnie przekazanie sprzętu i aparatury medycznej o wartości ponad 40 tys. zł. Szpitalowi w Kościerzynie sfinansowanych z funduszu prewencyjnego Grupy PZU. Grupa PZU była reprezentowana przez Tomasza Łakomego – Dyrektora ds. Klienta Korporacyjnego

i Wiolettę Mielewczyk – Kierownika ds. Klienta Korporacyjnego. Ze strony Szpitala w spotkaniu wzięli udział m.in.: Wiktor Hajdenrajch – Prezes Zarządu, dr n. med. Leszek Zwolakiewicz – Dyrektor ds. Medycznych oraz lek. n. med. Marek Moll – Lekarz Kierujący Oddziałem Położniczo-Ginekologicznym z Pododdziałem Patologii Ciąży.

Zgodnie z Ustawą o działalności ubezpieczeniowej (art. 149, ust. 2 pkt 1), firmy ubezpieczeniowe mogą z części własnych dochodów tworzyć tzw. fundusz prewencyjny, z którego środki przeznaczane są przede wszystkim na likwidację zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz ochronę ich mienia. Grupa PZU od kilku lat wspiera Szpital w Kościerzynie. W roku wsparto firma sfinansowała zakup:

1. dwóch kardmiomonitorów - urządzenia monitorujące podstawowe parametry życiowe w tym akcje serca przeznaczone na wyposażenie sal chorych, w których przebywają pacjenci z zagrażającym życiu zaburzeniami rytmu serca lub zaburzeniami przewodnictwa przedsionkowo-komorowego. Urządzenia te pozwolą na zmniejszenie ilości zagrażających życiu incydentów zatrzymania krążenia lub zaburzeń rytmu powodujących zagrożenie udarami centralnego układu nerwowego. . Jednocześnie urządzenia te będą dużym ułatwieniem dla personelu pielęgniarskiego w prowadzeniu procesu pielęgnacyjnego oraz umożliwią ciągły nadzór nad stanem chorych. Dzięki takim urządzeniom można optymalizować leczenie oraz zwiększyć bezpieczeństwo chorych.

2. jednego kardiotokografu (KTG) – urządzeniemonitorujące i zapisujące akcję serca płodu, napięcie macicy, ruchy płodu oraz tętno matki. KTG będzie sprzyjać prawidłowemu nadzorowi nad ciężarnymi i rodzącymi kobietami w kościerskim szpitalu oraz będzie umożliwiać prawidłowe rozpoznanie poważnych patologii ciąży.

3. siedmiu lamp bakteriobójczych.

Zarząd Szpitala Specjalistycznego w Kościerzyniedziękuję Grupie PZU za dobrą współpracę w zakresie zapewnienia opieki zdrowotnej lokalnej społeczności oraz życzy wielu sukcesów w działalności społecznej w przyszłości.