Dzieci z Prywatnej Szkoły Happy Kids odwiedziły Kościerskie Hospicjum

Pod koniec marca br. informowaliśmy Państwa o pięknej inicjatywie Prywatnej Szkoły Podstawowej i Przedszkola 'Happy Kids' (czytaj: Kiermasz Wielkanocny).  Zorganizowano wtedy wyjątkowe wydarzenie, które poruszyło nasze serca - Wielkanocny Kiermasz. W jego organizację była zaangażowana cała społeczność szkoły i przedszkola.

Dzieci przygotowały piękne ozdoby wielkanocne, a rodzice i przyjaciele szkoły przekazali vouchery na licytację. Ta inicjatywa to kolejny dowód na to, że łącząc siły, można dokonać wielu dobrych rzeczy. Inicjatorzy udowodnili to zbierając ponad 13 000 zł. Do akcji włączyła się również firma Granit Sp. z o.o., która przekazała 2 000 zł na ten szczytny cel.

Dzieki tym środkom Hospicjum Stacjonarne w Kościerzynie zostało wzbogacone o nowe, istotne elementy wyposażenia - parawany systemowe, które nie tylko spełniają funkcje praktyczne, ale także mają istotny wpływ na wyznaczenie stref intymnych w salach dwuosobowych oraz tworzenie przestrzeni sprzyjającej budowaniu więzi między pacjentami a ich rodzinami.

Parawany systemowe działają jak mobilne ściany, umożliwiając wydzielenie stref prywatności w pomieszczeniach hospicyjnych. Dzięki nim pacjenci wraz z bliskimi mogą komfortowo porozmawiać, czując się swobodnie i dyskretnie. Tworzą one przytulną przestrzeń, sprzyjającą budowaniu więzi emocjonalnych i zapewniającą odpowiednią przestrzeń dla rozmów w intymnych warunkach.

Z całego serca dziękujemy za ten gest solidarności i troski o potrzebujących. Dzięki hojności społeczności szkolnej, hospicjum zyskało nie tylko konkretną pomoc materialną, ale także ciepło ludzkich gestów.