Wsparcie Hospicjum przez lokalną Artystkę.

Hospicjum stacjonarne, jako miejsce opieki dla osób w schyłkowej fazie życia w przebiegu choroby nowotworowej jak i innych chorób przewlekłych, jest nieodłączną częścią życia społeczności kościerskiej. W naszym hospicjum, przeplatają się losy i historie, które na zawsze zapadają w naszej pamięci oraz osób znajdujących tu schronienie i ich bliskich.

Jednak hospicjum to nie tylko miejsce opieki medycznej, to również przestrzeń, gdzie rozwijają się relacje oparte na wartościach takich jak empatia, troska, nadzieja, szacunek i miłość. To tutaj, wielu przyjaciół szpitala rozpoczynało swoją historię z wolontariatem, poznając bliżej istotę tych pięknych, ale często trudnych do opisania słów. Wielokrotnie mieszkańcy Kościerzyny i okolic udowodnili jak wielkie mają serca skierowane w naszą stronę. To właśnie dzięki ich hojności i zaangażowaniu niejednokrotnie możliwe są liczne inicjatywy wspierające naszą misję "By zawsze służyć pomocą".

Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem niezwykłą inicjatywą lokalnej artystki Pani Romany Klinkosz, która poprzez swoją sztukę nie tylko opowiada własną historię, porusza serca ale również zwraca uwagę na potrzeby drugiego człowieka. Romana Klinkosz, urodzona w 1963 roku w Kartuzach, od dawna jest znaczącą postacią w lokalnym środowisku artystycznym. Z Kościerzyną związana jest od 1970 roku i nieprzerwanie rozwija swoje artystyczne portfolio, w którym malarstwo akrylowe stało się jej najbliższą formą wyrazu.

Poprzez swoją twórczość artystka postanowiła wesprzeć Hospicjum Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.. Wraz z Muzeum Ziemi Kościerskiej i Kościerskim Domem Kultury zorganizowała wystawę prac malarskich pt. „Przewrotnie”, której wernisaż odbył się w piątek, 22 marca, w Sali Wystaw Czasowych Muzeum Ziemi Kościerskiej. Podczas spotkania miała miejsce wyjątkowa charytatywna licytacja jednego z obrazów malarki.  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fach-Dent Domarus sp. z o.o., został nowym posiadaczem dzieła i przekazano kwotę 1250,00 złotych na rzecz Hospicjum Stacjonarnego. Środki pozwolą na zakup specjalistycznych opatrunków, wspomagając proces leczenia bólu i innych objawów towarzyszących pacjentom w terminalnej fazie choroby nowotworowej.

Wystawa „Przewrotnie” to nie tylko okazja do wsparcia szlachetnego celu, ale także możliwość poznania twórczości wyjątkowej artystki. Dla tych, którzy jeszcze nie mieli okazji odwiedzić wystawy, mamy dobrą wiadomość – można to nadrobić do 22 maja 2024 roku, korzystając z dostępu do wystawy w Muzeum Ziemi Kościerskiej. Zachęcamy do wsparcia szlachetnej inicjatywy i odkrycia magicznego świata sztuki Romany Klinkosz.
Wszystkim zaangażowanym w realizację tej pięknej inicjatywy serdecznie dziękujemy!

431161445 913867300527371 6203498006262782328 n