W dniu 5 marca 2024 roku, Marzena Mrozek, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. oraz Piotr Stoń, ordynator Centrum Zdrowia Psychicznego, zostali wyróżnieni powołaniem do Pomorskiego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego. Zespół stanowi organ doradczy dla Zarządu Województwa Pomorskiego.

W gronie ekspertów, którzy przyjęli zaproszenie Zarządu Województwa Pomorskiego do współpracy, znaleźli się m.in. konsultanci wojewódzcy w dziedzinie psychiatrii, pielęgniarstwa psychiatrycznego, pediatrii, medycyny rodzinnej, psychologii, przedstawiciele podmiotów leczniczych, edukacji, NGO, pomocy społecznej oraz administracji rządowej, w tym reprezentanci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed-u).

Głównym zadaniem Pomorskiego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego będzie udzielanie wsparcia Samorządowi Województwa Pomorskiego w opracowywaniu "Pomorskiego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego". Marzena Mrozek, prezes zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, oraz ordynator Piotr Stoń z zapałem przyjęli to wyjątkowe powołanie, wyrażając swoje poparcie dla inicjatywy Samorządu Województwa Pomorskiego. Obydwaj przedstawiciele uznają decyzję władz samorządowych, które postanowiły korzystać z doświadczeń osób blisko związanych z obszarem specjalizacji dotyczącym ochrony zdrowia psychicznego.

Gratulujemy Marzenie Mrozek i Piotrowi Stoniowi powołania do Pomorskiego Zespołu ds. Zdrowia Psychicznego, życząc owocnej współpracy i konstruktywnego wsparcia dla projektów związanych z poprawą opieki nad zdrowiem psychicznym w regionie.

fot. Jacek Sowa