W okresie świąt Bożego Narodzenia dzieci ze Szkoły Happy Kids wzięły udział w wyjątkowej zbiórce świątecznej, która miała na celu wsparcie Kościerskiego Hospicjum.

Dyrekcja i nauczyciele szkoły zorganizowali dla dzieci konkurs „Wieniec adwentowy”. Pełne zaangażowania i empatii dzieci przygotowały piękne prace plastyczne. Dzieci postanowiły przekazać uzyskane środki na cele charytatywne. Z zebranych kwot zakupiono inhalatory oraz nawilżacze powietrza dla pacjentów kościerskiego Hospicjum Stacjonarnego.

Inhalatory pomogą pacjentom w łatwiejszym oddychaniu, a nawilżacze powietrza przyczynią się do stworzenia optymalnych warunków środowiskowych wpływając korzystnie na samopoczucie naszych pacjentów. W podziękowaniu dzieci otrzymały porcje witaminek i dyplomy Małego Wolontariusza, stając się jednoczeście częścią naszej wolontaryjnej rodziny.

Serdecznie dziękujemy pedagogom za niezwykłą inicjatywę zorganizowania tej zbiórki oraz rodzicom za ich hojność i wspieranie twórczej wyobraźni dzieci. Dziękujemy za to, że wspólnie wspierają Państwo młode pokolenie w rozwijaniu empatii i zrozumienia dla potrzeb osób hospitalizowanych.

Ta nauka, którą przekazujecie dzieciom, ma zapewne potężny wpływ na rozwój Ich charakteru. Ufamy że to doświadczenie przyniesie obfite owoce w przyszłości, bo jak mówi przysłowie: "Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci." Dzięki Waszej pomocy, skorupka dziecięcej dobroci stanie się trwałym fundamentem ich dorosłego życia. Dziękujemy z serca Wam wszystkim za tworzenie wspólnoty opartej na współczuciu, dobroci i gotowości pomocy.

Jesteście inspiracją dla nas wszystkich! Razem tworzymy lepszy świat!

fot. Szkoła Happy Kids