W tym symbolicznym dniu nie mogło zabraknąć niespodzianek

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. W tym szczególnym dniu zwracamy uwagę społeczeństwa na potrzeby osób chorych i cierpiący, które przede wszystkim potrzebują naszego wsparcia. Celem święta jest bowiem dowartościowanie cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej, zapewnienie godnej opieki oraz propagowanie wolontariatu.

Chcielibyśmy, aby ten dzień był szczególny dla naszych pacjentów i stał się źródłem siły oraz nadziei do dalszej walki o zdrowie. Zarząd Szpitala przygotował dla pacjentów niespodziankę w postaci pomarańczy będących źródłem wielu cennych witamin (A, B1, B2, B3, B6, B12, C, D, E), beta-karotenu, kwasu foliowego i minerałów takich jak potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo i cynk. Aromatyczne, soczyste i słodkie owoce przekazane zostały wraz z życzeniami, zdrowia, nadziei, wytrwałości i kolorystyki dnia codziennego dorównującej intensywnością otrzymanym pomarańczom.

Na oddziały pediatryczne Placówki w Kościerzynie i w Dzierżążnie za pośrednictwem ks. Wiesława Badaszek kapelana szpitalnego zostały dostarczone paczki od Caritas Polska Diecezji Pelplińskiej. Nasi najmłodsi podopieczni otrzymali w nich zdrowe i pełnowartościowe przekąski, które mają dodać energii w powrocie do pełni sił. Ponadto przedstawiciele Stowarzyszenia Opieki Hospicyjnej przekazali dla pacjentów Huspicjum miękkie i przyjemne dla skóry poduszki.

W ostatnim czasie również bibliotekę Oddziału Dziennej Chemioterapii i Hospicjum wzbogaciło kilkanaście egzemplarzy książki Fundacji Lubię Pomagać pn.”Przewlekle chory w domu” ofiarowanych przez prywatnego darczyńcę. Publikacja skierowana jest do osób opiekujących się przewlekle i ciężko chorymi w domu. Poradnik może stanowić źródło cennej wiedzy na temat medycznych aspektów opieki dotyczących choroby, leków, pielęgnacji, rehabilitacji i sposobów żywienia jak również aspektów pozamedycznych w tym opieki psychologicznej, socjalnej i duchowo-religijnej.

Jeszcze dziś z okazji Światowego Dnia Chorego w Kaplicy Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. o godz. 16:30 odbędzie się Msza Święta w intencji chorych, która będzie również transmitowana w systemie telewizji szpitalnej na bezpłatnym kanale "Kaplica".

W szpitalach każdego dnia zespoły medyków stawiają się do walki o zdrowie i życie pacjentów. Pod naszą opieką znajdują się chorzy z bagażem przewlekłego bólu i cierpienia, z nowotworami, urazami, ze schorzeniami kardiologicznymi, naurologicznymi, internistycznymi, wymagający intensywnej terapii, a nawet podopieczni, którym nie jesteśmy w stanie już pomóc i towarzyszymy im w ostatniej drodze. W tym symbolicznym dniu razem z życzeniami zdrowia oraz nieustającej nadziei, chcielibyśmy zapewnić naszych pacjentów, że zawsze mogą na nas liczyć i każdego dnia będziemy robić co w naszej mocy aby móc im pomóc, bo jesteśmy tu dla nich.

273319647_3095301540787202_7439578965559476365_n
Oddział Rehabilitacji Dorosłych