Inkubatory i ciepłe gniazdka dla noworodków oraz fotele dla rodziców poprawiły bezpieczeństwo, a także komfort dzieci jak również rodziców przebywających na oddziałach Noworodkowym i Dziecięcym Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.

84105461 2711491958958189 357541287064240128 n

12 stycznia 2020 roku odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej pory zebrano 115 362 894 zł. Ostateczną kwotę poznamy w marcu. Jest to dobry moment aby podsumować ubiegłoroczną zbiórkę i zaprezentować dary od fundacji dla kościerskiego szpitala.

Dnia 21 września 2019 do Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie został przekazany ostatni instrument z nowego sprzętu, który pochodził z corocznej zbiórki WOŚP z 2019 roku. Łączna wartość przekazanego sprzętu medycznego to 242 500, 65 zł. Wśród nowych nabytków znalazły się dwa inkubatory oraz trzy ciepłe gniazdka, które utrzymują noworodka w cieple np. podczas fototerapii, leczenia żółtaczki światłem. Efektem zastosowania wymienionych urządzeń jest większe bezpieczeństwo dzieci będących w trakcie pobytu na Oddziale Noworodkowym.

Oddział otrzymał również pulsoksymetr, nieinwazyjny instrument do monitorowania poziomu saturacji, a więc wysycenia krwi tlenem, oraz kardiomonitor obserwujący i zapisujący funkcje życiowe pacjenta oraz dwie wagi elektroniczne noworodkowe.

Ordynator Oddziału Noworodkowego lek. Katarzyna Bielawa wspomniała, że szpital został w ubiegłym roku hojnie obdarowany dzięki zbiórce pieniędzy   w akcji Patrycji Krzymińskiej OSTATNIA PUSZKA PANA PREZYDENTA PAWŁA ADAMOWICZA. Jak zauważyła pani Małgorzata Ferdynus, oddziałowa O. Noworodkowego, dzięki Fundacji WOŚP szpital zyskał niemal wystarczająco sprzętu do leczenia najmłodszych pacjentów. Obecnie na oddziale przybywa dwadzieścioro dzieci.

Odział Dziecięcy otrzymał od Wielkiej Orkiestry wygodne fotele dla rodziców. Jest to ogromna ulga dla rodzica dziecka, które przebywa w szpitalu na leczeniu. Ma on możliwość wypoczynku podczas całodobowej opieki nad pociechą. Obecnie wszystkie dzieci przebywają na oddziale z rodzicami.