Zakład Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, Instytut Psychologii, Uniwersytet Gdański
Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
Szpital Specjalistyczny w Kościerzynie Sp. z o.o.
Zorganizowali Sympozjum PACJENT W SERCU ODDZIAŁYWAŃ MEDYCZNYCH,

które odbyło się w dniu 28.03.2019 r. na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego w auli S208.To spotkanie naukowe było owocem ścisłej współpracy Zakładu Psychologii Klinicznej i Neuropsychologii, Instytutu Psychologii UG i Departamentu Zdrowia Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego, który jest właścicielem szesnastu podmiotów medycznych oraz Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o. o. Wspólnie zainspirowaliśmy się pracą na rzecz pacjenta, który jest podmiotem oddziaływań medycznych. Departament Zdrowia chciał dowiedzieć się, czy pacjenci w placówkach ochrony zdrowia są zadowoleni z uzyskiwanej opieki medycznej. Dzięki Psychologom pracującym w naszym Instytucie oraz studentom Psychologii, którzy spontanicznie włączyli się w proces badawczy, powstały dwa narzędzia, które zaimplementowaliśmy do pracy w szpitalach i poradniach we wszystkich placówkach, podlegających Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Pomorskiego. Narzędzie nie powstałoby bez udziału praktyków ze Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o. o. Sympozjum było kanwą do szerokiej wymiany wiedzy i spotkania transdyscyplinarnego specjalistów różnych dziedzin. Pan dr Wojciech Makarewicz wspólnie z dr Marzeną Barton przedstawili temat dotyczący Pacjenta w centrum uwagi lekarza i pielęgniarki a Pani Prezes Marzena Mrozek podzieliła się wiedzą dotyczącą standardów jakości obowiązujących w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie.