26 października br. w naszej placówce zamiejscowej w Dzierżążnie gościliśmy przedstawicieli Fundacji POLSAT. Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Zarządu Fundacji, przyjechała, aby osobiście ocenić stan w jakim są sprzęty oraz pomieszczenia na Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej z Pododdziałem Neurologicznym.

Oddział prowadzony przez lek. med. Martę Banach wyróżnia się pod względem organizacyjnym. Zaangażowani pracownicy wdrażają nowatorskie metody rehabilitacji i aktywizacji chorych, m.in. realizują turnusy w modelu holenderskim (np. CIMT, „Adrenalina”).

Personel dokłada wszelkich starań, by w ramach skąpego budżetu zapewnić dzieciom kolorowe miejsca spotkań i zabaw. Jednak są problemy materiale, które rozwiązać może tylko wsparcie z zewnątrz. Potrzeb jest wiele, ale najpilniejsze to łóżka dla dzieci. Na Oddziale Rehabilitacji Dziecięcej w szpitalu w Dzierżążnie stare metalowe łóżka były spawane, ratowane już wielokrotnie. Są też łóżka drewniane starego typu. Meble mają 30-40 lat, służyły bardzo wielu pacjentom, ich dalsze wskrzeszanie staje się niemożliwe.

Łóżko i szafka są jedynym prywatnym miejscem pacjenta w szpitalu. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo tej osobistej przestrzeni poprosiliśmy o wsparcie Fundację POLSAT. Goście zwiedzili cały oddział, zapoznali się z jego jasnymi stronami i tymi ciemniejszymi, jak duże potrzeby sprzętowe i remontowe. Mamy nadzieję, że słoneczko POLSATU rozjaśni dziecięce sale i kolejne kolorowe pomysły ordynator Marty Banch i oddziałowej Marii Strahl będą wdrażane w życie.

 

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

 

październik 2017