IMG 3427 13

W październiku br. dr n. med. Krzysztof Szkarłat, założyciel i ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej naszego szpitala, przekazał kierowanie zakładem w ręce lek. Karola Sasima.

Podziękowania oraz wyrazy szacunku za dotychczasowy wkład pracy, stworzenie bardzo kompetentnego i ambitnego zespołu lekarskiego oraz przygotowanie następcy złożyli doktorowi Wiktor Hajdenrajch, Prezes Zarządu, oraz Leszek Zwolakiewicz, Dyrektor ds. Medycznych. Przywołanym podczas rozmowy wzorcem był dr n. med. Roman Marczewski, który na początku tego roku, w podobny sposób, przekazał ordynaturę Oddziału Chirurgii. Inwestowanie swojej wiedzy i czasu w umiejętne prowadzenie młodszych lekarzy, by płynie przekazać im opiekę nad oddziałami jest nawiązaniem do najlepszych praktyk związanych z ordynaturą.

Dr Szkarłat, wyjątkowy, uwielbiany przez pacjentów lekarz i wspaniały człowiek będzie czynnie uczestniczył w życiu oddziału, chorzy nadal mogą na niego liczyć. Również niezagrożone pozostaje działanie Fundacji Wspierania Urologii Kościerskiej, której jest współzałożycielem.

Wywiady:

s4 zapraszamy wszystkich na koscierskie spotkania urologiczne 1496406335       2017.06.02 Wywiad pt.: Zapraszamy wszystkich na Kościerskie Spotkania Urologiczne. przeprowadzony przez red.  Martę Gerbatowską i red. Krzysztofa Wenckiego

f74a4e5a 7f67 4128 8d63 5ccd15d1dfae     2017.06.06 Wywiad pt.: Badanie per rectum nie jest wstydliwe, gdyż lepiej zapobiegać niż leczyć.   przeprowadzony przez red. Dorotę Kulkę.

c0f517b0f595f9facc4b029ba5464b61 L   2017.08.31 Wywiad pt.: "Rodzenie" kamienia jest bardzo bolesne. przeprowadzony przez red. Joannę Matuszewską.