W poczekalni Zakładu Diagnostyki Laboratoryjnej i Mikrobiologicznej z Bankiem Krwi od lat podwodny świat cieszy oczy.

Pękniętej ściany starego akwarium już nie dało się skleić, trzeba było rybki przenieść do nowego.
- 19 lat temu, jak przyszłam do pracy w szpitalu, to akwarium już tu było. I tak zaczęłam się nim opiekować. – mówi Grażyna Stark, starsza rejestratorka medyczna – Robię to, bo lubię, chyba już 12 lat. Wszystkiego nauczyłam się z książek, od początku. Korzeń z drzewa liściastego do nowego akwarium preparowałam z mężem w domu. Znaleźliśmy go w torfowisku wywiezionym przy okazji budowy obwodnicy i przygotowaliśmy tak, że nie zgnije w wodzie.
Szpitalne laboratorium słynie nie tylko z dużego i ładnie utrzymanego akwarium, ale przede wszystkim z bardzo wysokiej jakości usług oraz przystępnych cen. Można w nim wykonywać badania zlecone przez NFZ oraz zlecone prywatnie i zawsze mieć pewność, że pobrany materiał, czyli np. szybko psująca się krew, nie czeka, aż przyjedzie kurier i zabierze probówki w drogę do odległego miasta.
- Naprawdę zdarza się, że przychodzą do nas pacjenci, którzy robili badania w innych punktach i lekarze mieli do wyników zastrzeżenia. – mówi Anna Pałubicka, kierownik ZDLiM z Bankiem Krwi. - Bardzo skrupulatnie przestrzegamy zasad pobierania i przechowywania próbek materiału do badań. A że nic tak nie podnosi czujności, jak częste kontrole wiarygodności, więc poddajemy się im tak często, jak jest to wymagane. Na każdym etapie monitorujemy procesy: od pobrania próbki, aż do wydania wyniku, a właśnie poprawność wyników jest dla nas nadrzędną wartością. Nawet NIK, po bardzo szczegółowej kontroli, nie znalazł żadnych nieprawidłowości w funkcjonowaniu naszego Zakładu i wystąpienie pokontrolne było potwierdzeniem doskonałych efektów w procesie dbałości o najwyższą jakość badań i usług.

Cennik oraz więcej informacji o wysokiej jakości badań znajdziecie na stronie Zakładu: http://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/pozostale-jednostki/diagnostyka-laboratoryjna-i-mikrobiologiczna

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13