Drukuj

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. w Placówce w Dzierżążnie, osoby, które przechorowały Covid-19, mogły skorzystać z szerokiego zakresu kompleksowej specjalistycznej rehabilitacji postcovidowej.

Dzięki rehabilitacji, pacjenci w znakomitej większości przypadków poprawili swoją sprawność oddechową, zwiększyli wydolność wysiłkową i krążeniową. Ponadto rehabilitacja obejmowała bardzo potrzebną opiekę psychologiczną. Turnusy rehabilitacyjne trwały od 2 do 6 tygodni, podczas których pacjenci mieli zapewnioną opiekę lekarską, pielęgniarską oraz wsparcie psychologiczne. Oddział zakończył swoją działalność w dniu 30.06.2022 r.

- Spośród 252 pacjentów, którzy byli u nas rehabilitowani, u 99 proc. nastąpiła znacząca poprawa stanu zdrowia - mówi lek. med. Zbigniew Haberka z Oddziału Rehabilitacji POSTCOVID, Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, Placówka w Dzierżążnie. W czasie turnusu nasi specjaliści stale kontrolowali postępy w powrocie pacjentów do pełni sprawności po przebytej chorobie.

- Aby osiągnąć sukces, musiał działać cały zespół składający się z lekarza, pielęgniarki, pań fizjoterapeutek, pana psychologa, ale także sekretarki, czy pań sprzątających - mówi Katarzyna Teclaw, Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Rehabilitacji Postcovidowej w placówce w Dzierzążnie. - Tylko dzięki szerokiej współpracy udało nam się osiągnąć tak dobre efekty rehabilitacyjne.

Zapraszamy do obejrzenia filmu podsumowującego działalność Oddziału Rehabilitacji Postcovidowej. Jednocześnie pragniemy serdecznie podziękować wszystkim naszym pacjentom za miłe słowa oraz gesty wsparcia i życzyć im dalszych sukcesów w powrocie do pełni sił i dużo zdrowia.

Odsłony: 338