Drukuj
Dzięki inicjatywie Fundacji Zaczytani.org i Fundacji LPP  najmłodsi pacjenci mogą korzystać z nieograniczonego dostępu do książek.
W imieniu naszych najmłodszych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania Fundacji Zaczytani.org oraz Fundacji LPP za stworzenie wyjątkowego miejsca  dla pacjentów Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej i Oddziału Pediatrycznego kościerskiego szpitala.
 
📚W korytarzu łączącym nasze oddziały powstała "Zaczytana Biblioteka"🤓
 
Biblioteczka działa na zasadzie bookcrossingu*. 📕📖 Z biblioteczek można więc korzystać do woli, a fundacja będzie na bieżąco uzupełniać jej półki! Dzięki tej inicjatywie nasi podopieczni w każdym wieku otrzymują łatwy dostęp do mnóstwa ciekawych książek!
Jesteśmy przekonani, że biblioteczka i nieograniczony dostęp do niezwykłych historii zawartych w blisko 100 książkach, umili naszym małym pacjentom trudny czas pobytu w szpitalu i może choć na chwilę pozwoli zapomnieć o troskach związanych z chorobą.
 
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6

Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”. Idea krążącej książki narodziła się w Stanach Zjednoczonych w 2001 roku, jej inicjatorem był programista komputerowy Ron Hornbaker. Swój pomysł nazwał bookcrossingiem .

 „Uwolnij  książki, dziel się z innymi”

Idea bookcrossingu opiera się na założeniu, że literaturę należy rozpowszechniać. Książki powinny podróżować, krążyć z rąk do rąk, by mogły żyć i spełniać swoje zadanie. W tej podróży  ważne jest to, że po prostu są czytane. Nie są ozdobami  na półkach, stają się ogólnodostępne. A więc – żyją, bo nas uczą, bawią, zaskakują.