Drukuj

Marzena Mrozek – Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie została Menedżerem Zdrowia roku 2021 Dziennika Bałtyckiego.Ten znaczący sukces przychodzi dokładnie po czterech latach kierowania kościerskim szpitalem.

Prezes Mrozek pokonała znakomitych konkurentów, a co szczególnie ważne, kryteria wyboru najlepszego menedżera w obszarze ochrony zdrowia nie polegały na głosowaniu internautów, wysyłaniu SMS-ów, czy klikaniu w linki. Kapituła konkursowa dokonała szczegółowej oceny umiejętności poszczególnych menedżerów.

- To nie był plebiscyt, ale efekt głębokiej analizy specjalistów, szczegółowych dyskusji i ocen – tłumaczył Artur Kiełbasiński, Redaktor Naczelny Dziennika Bałtyckiego. - Chodziło o to, żeby rzetelnie i dogłębnie zbadać biznesowe kompetencje danego menedżera.

Wśród nominowanych w kategorii Menedżer Zdrowia 2021 znalazły się następujące osoby:

Menedżerem Zdrowia roku 2021 Dziennika Bałtyckiego została Marzena Mrozek - Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

- Jest silna, mądra, a do tego jest pielęgniarką. To są umiejętności bardzo przydatne przy zarządzaniu zespołem i poszukiwaniu mądrej kadry, bo tylko dzięki mądrej kadrze medycznej i niemedycznej możemy robić to, co robimy na co dzień – powiedziała Anna Czarnecka, Przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, wygłaszając laudację na cześć zwyciężczyni.

Czy w zarządzaniu szpitalem ważna jest efektywność, wynik finansowy, a może zadowolenie pacjentów? To pytanie bardzo często pada ze strony dziennikarzy. Także tym razem, podczas gali wręczenia nagród, padło takie pytanie ze strony Redaktora Naczelnego Dziennika Bałtyckiego.

- Dla mnie człowiek jest najważniejszy - człowiek jako pacjent i człowiek, który pracuje przy pacjencie. Wynik finansowy jest ważny, bo jeśli chcemy świadczyć usługi na najwyższym poziomie , a tak się dzieje, to musimy mieć odpowiednie finansowanie. Szpital nie musi jednak zarabiać, ale musi posiadać środki finansowe, aby świadczyć jak najlepszą opiekę – powiedziała Marzena Mrozek, Prezes Zarządu Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o.

- Właśnie mijają cztery lata od kiedy przybyłam do szpitala w Kościerzynie z konkretnym planem, aby stawić czoła wyzwaniu. W tym czasie m.in. podjęliśmy walkę z pandemią COVID-19 i z tego jestem dumna. Wówczas mój szpital powiedział pierwszy, że jesteśmy na to gotowi. Pandemia pokazała nam, że razem można więcej. Nie udałoby się to bez wsparcia organu założycielskiego i administracji rządowej. Poza tym byliśmy w stanie zintegrować lokalny samorząd, instytucje, przedsiębiorstwa, stowarzyszenia, fundacje i ludzi, którzy pomagali bezinteresownie.

Prezes Marzena Mrozek ujawniła, co pomaga jej w sprawnym i efektywnym zarządzaniu szpitalem.

- Bycie z wykształcenia pielęgniarką pomaga mi w zarządzaniu, bo diagnoza pielęgniarska i proces pielęgnowania to nic innego jak identyfikacja problemów, planowanie ich rozwiązania, a także wdrażanie zadań, ocenianie i funkcjonowanie w celu wykonania zadania.

Na koniec padły ważne podziękowania.

- Tę nagrodę dedykuję każdemu mojemu współpracownikowi w Kościerzynie i Dzierżążnie. Menedżer to nie jedna osoba, a cały zespół ludzi i współpracowników. Dziękując im za zaangażowanie i pasję życzę, byśmy zawsze razem służyli pomocą drugiemu człowiekowi – podsumowała Marzena Mrozek.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6
Pisali o tym:
https://dziennikbaltycki.pl/uroczysta-gala-menedzera-pomorza-2021-nagrody-dziennika-baltyckiego-dla-ludzi-biznesu-i-nie-tylko-zdjecia/ar/c3-16463831
https://medycznegrono.pl/wydarzenia/znamy-menedzera-zdrowia-2021-roku-dziennika-baltyckiego?utm_source=dlvr.it&utm_medium=facebook
Odsłony: 448