Drukuj

W związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną w Polsce, w celu zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pacjentów i personelu przypominamy, iż na terenie szpitala obowiązują ścisłe zasady reżimu sanitarnego.

Spowolnienie rozprzestrzeniania się SARS-CoV-2 zależy od nas wszystkich, dlatego apelujemy o wykonywanie testów w kierunku zakażenia SARS-CoV-2. Mobilny punkt wymazów Drive-Thru mieści się po prawej stronie od wejścia głównego do szpitala i jest czynny w godz. 11:00-16:00 /7 dni w tygodniu (również w dni świąteczne) więcej informacji: PRACA DRIVE-THRU 

W dalszym ciągu zachęcamy do skorzystania z bezpłatnych szczepień p/Covid-19, które stanowią najskuteczniejszą formę ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby i ograniczają ryzyko zachorowalności na Covid-19.

Rejestracji na szczepienia w naszym punkcie można dokonać:

 

Podczas załatwiania spraw na terenie szpitala wymagamy założenia maseczki ochronnej w sposób prawidłowy, czyli zakrywając nos i usta. Prosimy o dezynfekcję rąk, stosowanie się do zaleceń utrzymania odstępu od pozostałych osób oraz ograniczenie do minimum osób towarzyszących podczas wizyty w szpitalu. Wchodząc do Szpitala prosimy kierować się do urządzeń mierzących temperaturę oraz o użycie środków do dezynfekcji dłoni.

Pacjenci kierujący się na SOR podlegają obowiązkowej procedurze Triażu. Jednocześnie informujemy, iż wszyscy pacjenci przyjmowani są na oddziały po wykonaniu wymazu w kierunku SARS-CoV-2 Covid-19. Porody rodzinne w dalszym ciągu są możliwe pod warunkiem uzyskania negatywnego wyniku w kierunku Covid-19 rodzącej oraz osoby towarzyszącej.

Zespół ds. przeciwdziałania epidemii Covid-19 rekomenduje konsultacje telefoniczne i ograniczenie przemieszczania się po terenie szpitala. Informujemy, iż rejestracji do poradni specjalistycznych, na konsultacje lekarskie, wizyty kontrolne i inne świadczenia medyczne, można dokonywać za pośrednictwem Call Center 58 686 0100. Ponadto w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o. funkcjonuje system Medyczny Portal Informacyjny przeznaczony do rejestrowania się online więcej informacji: Komunikat dotyczacy Call Center i MPI. Dzięki wprowadzonym udogodnieniom teleinformatycznym większość tych spraw jest możliwa do załatwienia bez konieczności wychodzenia z domu. Kierując się naszym mottem „ By zawsze służyć pomocą”, chcielibyśmy poinformować Państwa o bezpłatnej aplikacji Ministerstwa Zdrowia- Internetowe Konto Pacjenta (IKP) dostępnej na stronie www.pacjent.gov.pl. To innowacyjne rozwiązanie pozwala być jeszcze bliżej ze swoim zdrowiem, więcej informacji: Internetowe Konto Pacjenta

W dalszym ciągu obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin pacjentów na oddziałach. Jednak w razie przedłużającego się pobytu w szpitalu, bliska osoba ma możliwość doniesienia dodatkowych rzeczy. Przekazywanie paczek dla pacjentów przebywających na oddziałach możliwe jest w godzinach 12:00-18:00 za pośrednictwem SOR – punkt triażu (wejście - wjazd dla karetek). Paczki nie mogą zawierać przedmiotów wartościowych a ich waga nie powinna przekraczać 10 kg. 

Paczki muszą być dokładnie i czytelnie opisane:

Wynik ponad 30 tys. przypadków zachorowań na dobę jest bardzo niebezpieczny i wymaga odpowiedzialnej postawy. Dlatego musimy ściśle współpracować i zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo przestrzegając ustalonych zasad reżimu sanitarnego.

Odsłony: 1354