Drukuj

Mówiono m.in. o zmianach organizacyjnych w funkcjonowaniu podmiotów leczniczych w związku z zaostrzoną sytuacją epidemiologiczną, strategiach radzenia sobie ze stresem i przeciążeniem personelu medycznego oraz potrzebach duchowych w dobie pandemii. 

17 listopada 2021r. w Centrum Edukacyjno-Wdrożeniowym w Chojnicach odbyła się konferencja naukowo-ekspercka pn. „Badania naukowe w dobie pandemii, profilaktyka, leczenie Covid-19”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Koło PTP w Chojnicach we współpracy ze szpitalem Specjalistycznym w Kościerzynie sp. z o.o.,  Szpitalem Specjalistycznym w Chojnicach oraz Wyższą Szkołą Gospodarki w Bydgoszczy (Wydział Nauk Stosowanych w Chojnicach).

Konferencja „Badania naukowe w dobie pandemii, profilaktyka, leczenie Covid-19”, skierowana była do pracowników podmiotów leczniczych, które w swoich strukturach posiadały oddziały zakaźne. Podczas konferencji działalność Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. z oddziałami na trzech poziomach zabezpieczeń w imieniu Pani Marzeny Mrozek Prezes Zarządu Spółki podsumowała Pani Marzena Barton Dyrektor ds. Pielęgniarstwa. Omówione zostały poszczególne etapy przekształcania się szpitala wynikających z odgórnych decyzji, możliwości podmiotu i rozwoju sytuacji epidemiologicznej w regionie. 

W wystąpieniach poruszone zostały tematy zdrowia psychicznego jak również nowych uzależnień wśród młodzieży. Zagadnienia z zakresu realizacji opieki psychologicznej w czasie pandemii Covid-19 omówiła Pani Aleksandra Szulman-Wardal Kierownik Pracowni Psychologicznej z Zespołem Psychologów, Logopedów i Terapeutów Zajęciowych. Natomiast Ks.Wiesław Badaszek kapelan Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie sp. z o.o. przeanalizował działania w zakresie opieki duszpasterskiej na rzecz pacjentów i pracowników Szpitala w tym szczególnie trudnym czasie, gdy wszyscy musieliśmy mierzyć się z nową rzeczywistością.

Poprzez udział w konferencjach naukowo-eksperckich mam możliwość wymiany doświadczeń i dokonania wspólnej analizy przypadku. Wnioski powstające z tej analizy pozwalają na wzajemny rozwój podmiotów leczniczych i współdziałanie na rzecz poprawy jakości i standardu opieki medycznej.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4
Odsłony: 412