Drukuj

Dzięki inicjatywie przedsiębiorcy stworzono specjalną kabinę do dezynfekcji na potrzeby personelu medycznego, w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo.

Od początku pandemii zespoły medyczne stoją na pierwszej linii frontu starając się odeprzeć wciąż nasilający się atak koronawirusa, który wypowiedział wojnę całemu światu. Pernamentny wzrost zachorowań sprawia, że pracownicy wykonują swoją pracę z zaangażowaniem równym poświęceniu. Od kilku miesięcy angażują oni wszystkie swoje siły, by realizować życiowe powołanie niesienia pomocy innym, tym samym każdego dnia mierząc się z nowymi wyzwaniami i wciąż pogarszającą się sytuacją pandemii. Dziś otrzymujemy gesty wsparcia od kolejnych przyjaciół – bo tak też nazywamy wszystkie osoby, które w tym trudnym czasie swój przychylny wzrok i dobre serce kierują w Naszą stronę!

 Jest Nam niezmiernie miło podzielić się informacją o wsparciu jakie otrzymaliśmy ze strony Firmy Kowalczyk Budownictwo, która w swoich działaniach skupili uwagę na maksymalizacji bezpieczeństwa personelu oraz pacjentów naszego szpitala. Właściciel Firmy zgłosił się z inicjatywą pomocy w kierunku oddziału, którego kiedyś sam był pacjentem. Dziś on był gotowy służyć nam pomocą.  Dzięki jego  zaangażowaniu w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, który jest jednym z dwóch oddziałów w całym województwie pomorskim, zajmującym się również opieką nad pacjentami z Covid-19,  zamontowano mobilną komorę do dezynfekcji. Zbudowana została w odpowiedzi na potrzeby obecnych czasów i wymagania  stawiane w zakresie bezpieczeństwa w dobie pandemii.

Zespół Firmy Kowaczyk Budownictwo stworzył na potrzeby personelu medycznego indywidualnie zaprojektowany mobilny moduł do dekontaminacji. Urządzenie służy do dezynfekcji kombinezonów ochronnych. Działa antywirusowo na wszystkie wirusy typu SARS, bakterie i grzyby. Przekraczając strefę skażoną Medyk przechodzi przez zbudowane pomieszczenie do dezynfekcji. Pracownik znajdując się w środku załącza elektryczny wtrysk dozownika i wytwarzana jest mgła wewnątrz pomieszczenia, która eliminuje zanieczyszczenia  z zewnętrznej powierzchni kombinezonu. Po procesie dezynfekcji diametralnie zmniejszyła się ryzyko związane z zmianą odzieży ochronnej. To właśnie ten moment do tej pory był obarczony największym ryzykiem zakażenia pracownika pracującego na oddziale z Covid-19. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania nasi medycy z Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu mają o jedno zmartwienie mniej. Dziękujemy!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/SzpitalSpecjalistycznywKoscierzynie/posts/2763750810608945

Odsłony: 298