22 czerwca 2017 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Kościerzynie prezes szpitala, Wiktor Hajdenrajch, w imieniu marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka przekazał małym wolontariuszom podziękowania i dyplomy za rozpowszechnianie idei wolontariatu w województwie pomorskim.

Przypomnijmy, że dzieci z klasy IIa biorą udział w programie Wychowanie do wolontariatu – rozwój potencjału medycznego, którego inicjatorkami w naszym szpitalu są dr Aleksandra Szulman-Wardal i dr Marzena Barton. Dzieci poznają pracę szpitala, uczą się jak udzielać pierwszej pomocy, stają się bardziej wrażliwie na potrzeby chorych. Dzięki temu rosną szanse, że w przyszłości włączą się w pomoc innym ludziom jako pracownicy szpitala w Kościerzynie lub jako dorośli wolontariusze.

Z kolei uczniowie przekazali barwne prace plastyczne, które zostaną umieszczone na ścianach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Mamy nadzieję, że szpital przez to będzie bardziej radosny, rozjaśniony tymi pracami. – powiedział Wiesław Trzebiatowski, dyrektor szkoły.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26