Oddział Chirurgii Ogólnej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej naszego szpitala ma własną salę zabiegowo-operacyjną.

Po remoncie budowlanym i intensywnych przygotowaniach, 13 czerwca 2017 roku dr hab. Wojciech Makarewicz i dr Roman Marczewski przeprowadzili pierwszą operację.

- Sala, na której możemy wykonywać zabiegi operacyjne znajduje się na oddziale, tuż obok sal chorych. To duży komfort dla pacjenta i personelu medycznego. Będziemy tu wykonywać tzw. czyste zabiegi chirurgiczne, oraz takie, które nie wymagają rozbudowanego zaplecza, np. Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej czy Banku Krwi. Planujemy przeprowadzać operacje z zakresu chirurgii piersi, operacje przepuklin, żylaków kończyn dolnych, będziemy zakładać porty naczyniowe pacjentom zakwalifikowanym do chemioterapii. – mówi dr hab. Wojciech Makarewicz, lekarz kierujący oddziałem.

Dr Roman Marczewski, zastępca lekarza kierującego, podkreśla: Nowa sala utworzona na naszym piętrze skróci kolejkę oczekujących pacjentów i odciąży blok operacyjny, gdzie wykonujemy bardziej skomplikowane operacje. Możemy wykonać więcej operacji w bardzo dobrych warunkach.