Zaprzyjaźniona z naszym szpitalem klasa IIa z SP nr 2 w Kościerzynie, wraz z wychowawczynią Małgorzatą Pobłocką, uczestniczyła w spotkaniu dotyczącym pierwszej pomocy.

Dzieci biorą udział w programie Wychowanie do wolontariatu – rozwój potencjału medycznego i tym razem miały okazję dowiedzieć się, co trzeba zrobić w pierwszej kolejności, by uratować komuś życie. Spotkanie zorganizowały dr Aleksandra Szulman-Wardal i dr Marzena Barton, inicjatorki programu.

Prowadzący zajęcia ratownik medyczny uczulał dzieci, że w pierwszej kolejności powinny zadbać o bezpieczeństwo własne oraz o ochronę własną. Były ćwiczenia z układania poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, z resuscytacji, informacje o tym, jak należy się zachowywać w przypadku krwotoku z nosa i uszu oraz pobudzający wyobraźnię pokaz pracy defibrylatora, który na głos informuje, co trzeba zrobić. Dzieci dopytywały się o udary i konieczność noszenia kasku np. podczas jazdy na rolkach. Oczywiście wolontariusze doskonale wiedzieli, na jakie numery trzeba zadzwonić, gdy jest konieczność wezwania karetki.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23