Im lepszy sprzęt, tym lepsze efekty. A jak jest wyszkolona świetnie kadra, to mamy super efekty, dlatego warto w taki sprzęt inwestować i pomagać. Bogdan Górski, prezes PB Górski.

Zgromadzeni na Spotkaniu w Sali Widowiskowej im L. Szopińskiego w Kościerzynie mogli obejrzeć automatyczny hak operacyjny do zabiegów onkologicznych, giętki cystoskop cyfrowy do diagnostyki onkologicznej pęcherza moczowego oraz ureterorenoskop – aparat do usuwania nowotworów i kamieni z moczowodu, czyli narzędzia świeżo przekazane na rzecz Specjalistycznego Szpitala w Kościerzynie Sp. z o.o. Dzięki wielu darczyńcom, jesteśmy w stanie pozyskać nowoczesny sprzęt pomagający naszym pacjentom szybciej wracać do zdrowia. – mówił Ordynator Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej, dr n. med. Krzysztof Szkarłat – Dzisiaj chcemy w szczególności podziękować spółkom: PB Górski, SKAT Transport, oraz Adamed.

Dr Szkarłat w sposób przystępny i interesujący wygłosił wykład Historia i dzień dzisiejszy leczenia kamicy, a ubarwiając opowieść o nowych narzędziach zademonstrował możliwości jednego z nich na papryce – wszystkie szczegóły wnętrza warzywa widać było na dużym ekranie. Dzięki wielkiej uprzejmości Jana Dittricha, dyrektora Kościerskiego Domu Kultury, spotkanie uświetnił występ Konrada Mastyło, artysty związanego z Piwnicą pod Baranami i zespołem Marka Grechuty ANAWA oraz uzdolnionej muzycznie kościerskiej młodzieży.

Dr Piotr Adamkiewicz, prezes Fundacji Wspierania Urologii Kościerskiej, tak opowiadał o konieczności finansowego wspierania szpitali: Lekarze i przedstawiciele innych zawodów medycznych zrzeszają się i starają się tworzyć rożnego rodzaju organizacje pozarządowe. Podstawowymi celem tych organizacji jest łagodzenie niedoboru środków na ochronę zdrowia w sektorze publicznym. Pan doktor Szkarłat, pełniący funkcję ordynatora od początku istnienia szpitala specjalistycznego, zawsze był osobą przewidującą i zapobiegliwą i właśnie z jego inicjatywy, jeszcze przed uruchomieniem szpitala, było to w 1998 roku, utworzyliśmy Stowarzyszenie Wspierania Oddziału Urologii. Stowarzyszenie przekształciło się w fundację. Założycielami i sponsorami Fundacji są Stanisław Jarzębiński, Stanisław Repiński oraz dr Krzysztof Szkarłat.

Podczas święta Fundacji z siłą zabrzmiał poważny głos dr. Adamkiewicza, który opowiadając o sukcesach i efektach pracy Fundacji poruszył też trudny problem znacznego niedofinansowania służby zdrowia.

Dziękujemy wszystkim, którzy przybyli, cieszymy się z entuzjastycznych opinii i oczywiście zachęcamy do wspierania Fundacji: http://szpital-koscierzyna.pl/index.php/pl/strefa-pacjenta/fundacja-rozwoju-urologii-koscierskiej

Na Oddziale Urologii i Urologii Onkologicznej w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie Sp. z o.o. wykorzystuje się ultra miniaturowy sprzęt. Niektóre z zabiegów nie są wykonywane w żadnym innym miejscu w naszym województwie. O leczenie tutaj zabiegają pacjenci z różnych części Polski.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43