W placówce zamiejscowej Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie Sp. z o.o. w Dzierżążnie pracownicy mają wyśmienite pomysły na umilanie dzieciom pobytu w szpitalu.

Od jakiegoś czasu wyczekiwaną rozrywką jest konkurs Mam talent. Młodzi pacjenci sami wymyślają co chcą pokazać, sami przygotowują scenariusz, wyrozumiałe jury ocenia. Tym razem gwiazdą całego show był mały Ignacy, który skradł serca całej publiczności. Chłopiec na scenie czuł się jak u siebie, a niekończące się głośne brawa i skandowanie jego imienia sprawiały mu prawdziwą przyjemność. Autografy też rozdawał z cierpliwością godną największych sław.

W konkurs Mam Talent angażują się zarówno pracownicy Zespołu Placówek Specjalnych, którzy prowadzą dla dzieci szkołę i świetlicę przy szpitalu, jak i personel Oddziału Rehabilitacji Dziecięcej.