10 maja w naszym szpitalu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. Anna Czarnecka, Przewodnicząca Prezydium Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku, wręczając Złote Czepki oraz Dyplomy Uznania mówiła tak: jest to nagroda najpiękniejsza z najpiękniejszych, dlatego, że jest ona za bycie i działanie na rzecz drugiego człowieka. Nie ma piękniejszej rzeczy w dzisiejszym świecie.

Podkreślała też, że to pielęgniarki zajmują się tym dobrym losem społeczeństwa, żeby móc godnie powracać do zdrowia. Wielu znamienitych gości zaszczyciło uroczystość swoją obecnością, z wielu ust popłynęły podziękowania oraz wspomnienia troskliwej opieki podczas pobytu w naszym szpitalu. Oczywiście największymi gwiazdami były osoby wyróżnione przez Okręgową Radę Pielęgniarek i Położnych.

Złote Czepki otrzymały:
Aniela Łucka z Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii
Ewa Literska z Działu Higieny i Epidemiologii z Centralną Sterylizatornią

Dyplomy uznania za wzorową pracę w ochronie zdrowia otrzymali:
Marzenna Bławat z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kościerzynie
Anna Marcinkowska z Oddziału Dziecięcego oraz Hospicjum Stacjonarnego
Jarosław Osypiuk ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego ze Szpitalną Izbą Przyjęć
Wiesława Pietrusiewicz z Oddziału Kardiologicznego z INK z Pododdziałem Angiologii
Mirosława Rymon-Lipińska Koordynator ds. Szybkiej Terapii Onkologicznej
Mariola Zaborowska z Oddziału Chirurgicznego z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej

Prezentem i niespodzianką dla zebranych był występ zespołu Zenart. Energetyczne dźwięki, znane przeboje i profesjonalna oprawa świetlna sprawiały, że nogi same rwały się do tańca.

Złoty Czepek dla nieobecnej Anieli Łuckiej odebrała Pielęgniarka Oddziałowa Sylwia Giętkowska
Złoty Czepek dla Ewy Literskiej
Dyplom Uznania dla nieobecnej Marzenny Bławat odebrała dyr. Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Grażyna Greinke
Dyplom Uznania dla Anny Marcinkowskiej