... tak o wolontariacie szpitalnym mówił wicemarszałek Paweł Orłowski.

21 kwietnia 2017 r. w Centrum św. Jana w Gdańsku odbył się koncert, będący podziękowaniem za bezinteresowną pomoc pacjentom w potrzebie. Dziękując koordynatorkom projektu i podkreślając, że bez nich idea wolontariatu nie wyglądałaby tak wspaniale wicemarszałek wręczył dyplomy i symboliczne upominki.

Szybkimi rytmami rozgrzewał publiczność zespół Ikenga Drummers wraz z saksofonistą jazzowym Przemkiem Dyakowskim. Kościerskich wolontariuszy reprezentowały panie: Ewa Łącka, Stefania Bolduan, Ewa Benkowska, Małgorzata Stenka, Sylwia Giętkowska. Koordynatorkami w naszym szpitalu są dr Aleksandra Szulman-Wardal i dr Marzena Barton.

Zostawmy w sercu i w pamięci słowa wicemarszałka skierowane bezpośrednio do wolontariuszy: Dobro, które Państwo dajecie osobom w potrzebie, wróci do Was co najmniej w dwójnasób.

Zapraszamy wszystkie osoby, chcące przyłączyć się do niesienia radości i pomocy chorym w kościerskim szpitalu do kontaktu. Tu znajdziecie więcej informacji: