W dniach 10 i 11 lutego 2017 roku w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie odbyły się obchody z okazji XXV Światowego Dnia Chorego. W ramach akcji w Holu Głównym Szpitala zaprezentowały się grupy wsparcia i instytucje udzielające informacji oraz porad zainteresowanym.

W obchodach razem z Wolontariatem Szpitalnym brały udział: Stowarzyszenie Opieki Hospicyjnej, Stowarzyszenie Kościerskie Amazonki, Kościerskie Stowarzyszenie Osób Chorych na Choroby Reumatyczne i Ich Przyjaciół „Koliber”oraz Polskie Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego Oddział Pomorski Koło Kościerzyna. Informacji odnośnie uzyskania wsparcia instytucjonalnego udzieli pracownicy PCPR oraz GOPS w Kościerzynie. W akcję aktywnie włączylli się wolontariusze rozdając ulotki informacyjne i upominki. Sobotnie obchody zakończyłł wykład ks. dra Aleksandra Dziadowicza pt. " Cierpienie Hioba i cierpienie Pawła z Tarsu " w Kaplicy szpitala.

Światowy Dzień Chorego został ustanowiony przez Jana Pawła II w 1992 roku. Celem święta jest dowartościowanie cierpienia chorych na płaszczyźnie ludzkiej i duchowej, zapewnienie godnej opieki oraz propagowanie wolontariatu. W tym szczególnym dniu warto zwrócić uwagę na osoby chore i cierpiące, które przede wszystkim potrzebują naszego wsparcia. Obchodząc XXV Światowy Dzień Chorego życzymy pacjentom Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie, a także chorym i cierpiącym na całym świecie, szybkiego powrotu do zdrowia, wytrwałości, cierpliwości i nadziei, która nigdy nie gaśnie.