Realizowany jest właśnie kolejny etap projektu, którego celem jest stworzenie placu zabaw, siłowni zewnętrznej oraz miejsca odpoczynku dla pacjentów i dzieci przebywających w  Placówce w Dzierżążnie.  Należy zauważyć, że będzie to jedyna w okolicy siłownia na świeżym powietrzu przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Projekt realizowany jest na terenie graniczącym ze szpitalem o powierzchni około 3000m2, swoim wyglądem i formą doskonale wkomponowuje się w estetykę leśnego otoczenia. W ramach inwestycji wybudowane zostanie boisko ze sztuczną nawierzchnią, plac zabaw i siłownia zewnętrzna dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Planowane wyposażenie obiektu jest standardem funkcjonujących obecnie nowoczesnych placów zabaw, parków, ścieżek zdrowia i innych miejsc spędzania czasu na wolnym powietrzu. Realizacja projektu przyczyni się do poprawy samopoczucia osób hospitalizowanych wpływając na jakość spędzania wolnego czasu oraz na powrót do zdrowia przez chorych przebywających, w tym głównie dzieci z Oddziału Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Pododdziałem Rehabilitacji Neurologicznej.

Placówka w Dzierżążnie realizuje świadczenia z zakresu rehabilitacji ogólnoustrojowej dzieci i dorosłych, rehabilitacji neurologicznej dzieci i dorosłych oraz opieki długoterminowej somatycznej i psychiatrycznej. Od lat stanowi główny ośrodek tego typu w północnej Polsce ciesząc się dużym zaufaniem chorych, którzy niejednokrotnie wracają do placówki w celu kontynuacji leczenia.